23. kolejka: Skra Bińcze - Grom Barkowo

Bramki dla Skry :

- Bartłomiej Zaremba

- Krzysztof Zieliński

Całe szczęście, że mecz został przeniesiony z soboty na niedzielę, bo dzisiaj była świetna pogoda do grania w porównaniu z wczorajszą ulewą, ale w deszczu może byśmy wygrali. Frekwencja wyniosła 13 zawodników.               Drużyna z Barkowa przyjechała ze wzmocnionym składem. Dzisiaj chcieli się zrewanżować za te kilka meczów pod rząd, które kiedyś przegrali.

Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 0:0. Było kilka ciekawych akcji, ale najgroźniejsza była ta gości w 3 minucie meczu. Przeciwnicy odebrali piłkę, rozegrali ją i po chwili podali ją do zawodnika wbiegającego z boku w pole karne, a ten z pierwszej piłki uderzył i trafił w wewnętrzną cześć poprzeczki. Niestety piłka wybiła się od linii bramkowej na zewnątrz. Pierwsza połowa była wyrównana.

Druga część meczu nie wyglądała tak kolorowo dla piłkarzy z Bińcza. Przeciwnicy dokonali kilka zmian, przez osiągnęli przewagę na boisku. Skra była zamknięta na swojej połowie i to co wywalczyła zazwyczaj rozgrywała szybkimi 3 podaniami i posyłała piłkę do napastników.Pierwsi bramkę zdobyli przeciwnicy z karnego. Strzelec uderzył tak gdzieś w lewy środek bramki. Drugą bramkę w meczu też strzelili goście z dystansu, piłka po prostu przełamała ręce bramkarza i od poprzeczki wpadła do bramki. Przeciwnicy zdołali potem dołożyć jeszcze jedną bramkę, po stracie piłki przez zawodnika ze środka pola tak na ok. 30m., wtedy to napastnik przyjezdnych zabrał mu piłkę i pognał na wprost do pola karnego, tam uderzył na długi róg podwyższając wynik na 3:0. Można się dziwić jak to możliwe, ale przy tej akcji zabrakło środkowego obrońcy, który powinien tam stać. Już tylko cud mógł pomóc, gdy pojawiła się nić nadzieji. W pierwszej akcji po rozpoczęciu gry, po stracie 3 bramki, nasz zawodnik został sfaulowany w polu karnym. Sędzia odgwizdał rzut karny, którego skutecznie wykonał B. Zaremba. Było 3:1. Od tego czasu Skra dosyć skutecznie się broniła, aż do czasu, kiedy w 78 min. jeden z przyjezdnych zdecydował się na rajd bokiem boiska aż do ,,szesnastki" tam zwinął jeszcze dwóch obrońców i podał prosto na laczka do czekającego w polu karnym zawodnika. Skra odpowiedziała jeszcze tylko jedną bramką w 89 min. gdzie po długim podaniu do K. Zielińskiego ten przyjął piłkę na nogę i  się obrócił i udęrzył na długi róg.

Posiadanie piłki: Grom 70% - 30% Skra

Skra Bińcze   FC Po Nalewce Słupia