Wąsik Nadziejewo - Skra Bińcze

• autor: darek199537, 2012-09-03 22:30

Wynik 2:0 dla Wąsika.

Kadra na mecz wynosiła 13 zawodników.

Debiuty zaliczyli:

-Bartek Kunicki grał 90 minut.

-Mateusz Procak grał 20 minut.

Taktyka przeciwnika polegała na wymienieniu kilku szybkich podań i posłaniu długiej piłki do napastników. Jednak nasza obrona tak łatwo się nie dawała przejść. Mecz można było spokojnie zremisować, zwłaszcza, ze przeciwnik nie wyszedł na boisko w podstawowym składzie. Mecz rozpoczął się o godzinie 12:00.

Pierwsza połowa polegała praktycznie na ciągłym wybijaniu piłki przez nas. Natomiast przeciwnik atakował. Najczęściej ich strzały kończyły się tym że piłka leciała w kosmos nad bramką. Z naszej strony zdarzały się jednak przebłyski... najdogodniejszą sytuację na zdobycie gola miał Grzegorz Buczek, który uderzał z wolnego z ok 30m. Piłka leciała na okienko, ale bramkarz ciut ją musnął i po draśnięciu poprzeczki wyleciała za linię końcową boiska. Dosyć duże zagrożenie powodowały nasze rzuty rożne, piłka dosyć często lądowała pod naszymi nogami, jednak strzały albo nie wychodziły lub były blokowane. Po jednym z takich niewykorzystanych rożnych, przeciwnik posłał długą piłkę za plecy naszych obrońców i nasz stoper musiał się ścigać z ich napastnikiem. Piłka wlatywała już w szesnastkę, gdy nasz stoper, nie wiedzieć czemu, tuż przed samym bramkarzem, lekko kopnął ją w bok. Wyglądało to jak podanie na dobieg do przeciwnika. Ten kopnął tylko piłkę i było 1:0. Do końca połowy żółtą kartkę zarobił jeszcze Krzysztof Styburski za powalenie przeciwnika ciągnięciem za koszulkę. Tak zakończyła się I połowa.

W drugiej połowie nasza gra wyglądała już lepiej. Atakowaliśmy, graliśmy więcej podaniami, to jednak nie wystarczyło. Brakowało sił, aby się wracać, aby gonić za akcją do przodu. W dodatku była to gdzieś godzina 13:00 i słońce było praktycznie w zenicie. Jednak to nie słońce podwyższało w tym meczu atmosferę. Bohaterem meczu był sędzia, który w 63 minucie spotkania zaliczył gola ze spalonego dla gospodarzy. Była to dosyć kontrowersyjna decyzja, ponieważ nasza drużyna specjalnie jeszcze zastawiła pułapkę ofsajdową. To zagranie sędziego obniżyło całkowicie morale naszej drużyny. Tak, więc było 2:0. Nasza ,,Iskra" próbowała jeszcze rozbłysnąć, ale brakowało jej wykończenia akcji: to w polu karnym nie było nikogo, to nikt nie zamykał, a tam ktoś niedokładnie podał. Szczególnie co utkwiło mi w pamięci to brak strzałów. To nie była ta Skra jaką znaliśmy z poprzedniego sezonu. Być może za tydzień nasza drużynie się powiedzie.

Posiadanie piłki : Wąsik 65% - 35% Skra

Za tydzień 9.09.12r. Skra zagra u siebie z Orłem Rychnowy.

Pionier Biskupnica 5:4 Skra Bińcze
2018-05-20, 13:00:00