Skra 0 : 2 Grom

• autor: darek199537, 2013-04-14 22:40

Zapraszamy do przeczytania rozwinięcia newsa.

Galeria zdjęć

skra-bincze-grom-barkowo-14-04-13r--4356350.jpg skra-bincze-grom-barkowo-14-04-13r--4356351.jpg skra-bincze-grom-barkowo-14-04-13r--4356352.jpg

Kadra - 19 zawodników

Mecz mógł się podobać, było dużo niespodziewanych zwrotów akcji, jak i strzałów. Nie zabrakło też atrakcji dla koneserów fauli. Pogoda zamówiona na ten mecz nie zawiodła, szkoda tylko, że droga dojazdowa na stadion nie była przejezdna ani z tej strony, ani tej, więc ten kawałek trzeba było przejść.

Nasza drużyna miała dużo szczęścia jak i świetnie radziła sobie formacja ,,Obrona". Którą w tym meczu dowodził T.Kępczyński oraz D.Goliński, nasi niezawodni środkowi. Dużym przeglądem gry popisał się nasz bramkarz D.Kowalski, który w niektórych momentach przechodził samego siebie, ale wtedy ratował go R.Ożański. Na oklaski zasługują też R.Kloskowski, świetnie kasujący oraz T. Goliński.

Jedynym mankamentem naszego zespołu była pomoc, która pozostawiała zbyt duże luki miedzy formacjami.

Mecz rozpoczął się z 20 minutowych opóźnieniem, czyli o 13:20, ale nikomu to podobno nie przeszkadzało. Dzięki temu wszyscy kibice mogli zdążyć ,,na czas" i zająć swoje miejsca. Atmosfera spotkania przebiegała przyjaźnie, ale jak wiadomo przy takiej ilości mieszanych emocji nie obyło się bez złości.

Już na początku meczu można było zauważyć różnicę klas obu zespołów. Być może na taki niski wynik wpłynęły liczne zmiany w naszych ,,Iskrach" których blask zdążył się wypalić przez przedłużającą się zimę (przed meczem ustalono zmiany hokejowe). Dzięki temu mogliśmy dorównać wysokiemu tempu narzuconemu przez przeciwników. Już na początku meczu w 18 minucie prowadzenie dla przyjezdnych zdobył ich środkowy obrońca na co dzień grający w III lidze. Oddał piękny strzał z linii ok. 30 metrów, tuż obok słupka. Od tego momentu gra się wyrównała i raz przeważaliśmy my, raz oni. Najniebezpieczniejszą sytuacja była ta z 31 minuty kiedy to zawodnik Gromu dorzucał z rożnego i chciał zakręcić w bramkę, pechowo, naszemu bramkarzowi piłka wyślizgnęła się z rąk, gdy trzymał ją nad głową i zmierzała ku siatce, lecz wtedy wybił piłkę z linii bramkowej, wcześniej wymieniany R. Ożanski. Skra rzuciła się od tego momentu do odrabiania wyniku, jednak nic to nie dało. Tuż przed przerwą K.Styburski wychodzący na czystą pozycję został brutalnie sfaulowany na 20 metrze. Wydawać by się mogło, gol jak nic, jednak bramkarz rywali okazał się lepszy i na tym się skończyło.

W drugiej połowie różnica poziomów nie była już tak widoczna. Świetne piłki dogrywali B. Zaremba oraz G. Buczek. Na skrzydle rozszalał się D. Nowakowski dla którego żaden przeciwnik nie stanowił problemu. Dużo pracy włożył też Ł. Zaremba bez którego żadna akcja nie mogła się odbyć.

W praktyce II połowa wyglądała jak przeciąganie sznurka. Bronienie się, wymienienie kilka podań i długa piłka do napastników tak samo u jednej i u drugiej strony. Jedna taka sytuacja wypracowała rzut karny dla Gromu, a była to 65 min. Podczas karnego nasz bramkarz wyczuł przeciwnika (poprzedniego reprezentanta naszego klubu - G.Skotarczaka), jednak piłka przeszła mu po palcach. Druga groźna sytuacja przyjezdnych to ta kiedy ich zawodnik dorzucał z rożnego wprost na głowę wchodzącego pomocnika. Nasz goalkipper chciał wypiąstkować tę piłkę, jednak przeciwnik go ubiegł, ale dzięki dobremu ustawieniu, kolejny już raz, R. Ożańskiego wybijał piłkę tuż sprzed linii bramkowej. Ale co tu opisywać akcje przeciwnika, czas wspomnieć naszą! Mimo przebiegłości obrońców z Barkowa, K. Wrona dał radę dorzucić piłkę w pole karne, wydawać by sie mogło, że za ,,głęboko", ale bramkarz tamtych miał z tym problemy i musnął piłkę za siebie, szkoda, że nie zdążył jej uderzyć P. Procak, bo wtedy udało by się zdobyć tą honorową bramkę wieńczącą trudy wniesione w ten mecz.

Posiadanie piłki: Skra 42% - 58% Grom

Dziękujemy wszystkim kibicom za tak liczne przybycie. Cieszy nas fakt, że mimo porażek wciąż w nas wierzycie. A już dziś zapraszamy na inaugurację rundy wiosennej, która odbędzie się za 2 tygodnie (28.04) z drużyną z Nadziejewa, na naszym stadionie.

Pionier Biskupnica 5:4 Skra Bińcze
2018-05-20, 13:00:00