Runda wiosenna: Skra Bińcze - LZS Wąsik Nadziejewo

• autor: darek199537, 2013-04-28 16:14

Zwycięstwo! Wynik 4:0. Bramki dla Skry:

- Krzysztof Styburski,

- Przemysław Procak,

- Tomasz Kępczyński.                                                                                    -------------> c.d

Być może to zasługa dobrego przygotowania sezonu przez naszych piłkarzy (dwa sparingi z Gromem Barkowo). Dzisiaj trener naszej drużyny miał spośród kogo wybierać. Liczba zawodnikó na tym meczu wynosiła aż 19 zawodników (rekord należy do meczu ligowego z Biskupnicą jesień 2012 wtedy było 20 zawodników). Rywale nie mieli tyle szczęścia, razem było ich 13, co odbiło się pod koniec meczu, gdy nie mieli już sił.

Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 0:0. Już od pierwszych minut zapowiadało się ciekawe, wymienione zostało mnóstwo podań, jak nigdy. Zmiany hokejowe umożliwiły stałe utrzymywanie szybkiego poziomu gry. Dużym zaangażowaniem w pierwszej połowie odznaczyli się Dawid Nowakowski, który dorzucił kilka wyśmienitych piłek, Tobiasz Goliński, który biegał w tę i we w tę, Marcin Procak, który dobrze rozgrywał. Nie można też się doczepić obrony, która kasowała wszystko. Jedynie poźniej lewa obronna lekko odstawała. W ok 25 minucie znokautowany został Mariusz Gliniecki przez trafienie piłką w twarz. Musiał zejść z boiska i zastąpił go Dariusz Kowalski. W tym meczu także do bramki wrócił Przemysław Symczyk, na środek pola Dariusz Chmielewski, a do obrony Dariusz Kępczyński.                                                                                   Na tym meczu pojawił się także reporter lokalnej gazety a mianowicie Tygodnika Człuchowskiego. Ten fakt świadczy o tym, że nasza liga cieszy się dużą popularnością. (Nasze zdjęcia z meczu ukażą się na stronie jakoś na dniach). Pierwsza połowa była wyrównana, obyło się bez groźnych fauli.

W drugiej zaczęło już sie coś dziać. W 54 minucie udało sie zdobyć pierwszego gola. Strzał z pola karnego oddawał Krzysztof Styburski, bramkarz obronił, następnie Krzysiek dobijał i tu też refleksem wykazał się bramkarz przyjezdnych, jednak przy kolejnej dobitce musiał skapitulować. Zaspała tutaj obrona Wąsika, która nie zdołała ani razu wybić piłki. Jak powszechnie wiadomo gdy Skra zdobywa gola wtedy gra lepiej i tak też było tym razem. O przewadze w drugiej połowie świadczyć może to, że mieliśmy 4 spalone.

Kolejny gol dla naszych to zasługa Przemysława Procaka, który na 16 metrze przyjął piłkę od Marcina Procaka, obrócił się i strzelił po długim rogu. Przeciwnicy nie zdołali odpowiedzieć i P.Procak w 71 minucie znowu zapisał się na kartach historii. Piłkę dorzucał mu K. Styburski, a Przemysław Procak wyskoczył najwyżej i uderzył głową po krótkim. Było 3:0. Rywale nie chcieli się tak łatwo poddać i przez te 14 minut przeważali, ale jak można było zobaczyć często tracili piłkę tuż za szesnastką. W 85 minucie kropkę nad ,,i" postawił Tomasz Kępczyński, a podawał mu Łukasz Zaremba. T. Kępczyński przyjął i oddał finezyjny strzał po długim rogu, zostawiając bramkarza bez szans. Mecz zakończył się wynikiem 4:0. Co ciekawe na inaugurację tego sezonu przegraliśmy z Nadziejewem u nich 2:0, a teraz udało nam się im zrewanżować.

Posiadanie piłki: Skra 52% - 48% Wąsik

Skra Bińcze   FC Po Nalewce Słupia