13. kolejka: MMA Mosiny - Skra Bińcze

- Krzysztof Zieliński x 2

- Marcin Procak

- Przemysław Procak

Liczba zawodników do dyspozycji w tym meczu: 23. Nie pomogły nowe buty ani wiara w zwycięstwo:)

Nasi przeciwnicy mieli widoczną przewagę fizyczną. Od pierwszej minuty pokazali też, że to oni będą narzucać styl gry. Nasza drużyna nie była tą z ubiegłego tygodnia kiedy to pokonaliśmy Inter. Wynik w 10 minucie otworzyli gospodarze. Mieli rzut wolny na 33 metrze, piłka została zagrana dołem co zaskoczyło naszych obrońców, nie udało się złapać też na spalonego. Jednak długo nie trzeba było czekać na naszą odpowiedź. Chwilę później faulowany w polu karnym był K.Styburski, a ,,jedenastkę" na gola zamienił M.Procak. Od tego momentu gra się uspokoiła, widocznie zawodnicy zbierali siły, bo w 25 minucie po samotnym rajdzie lewą stroną boiska, gola na prowadzenie w tym meczu zdobył K.Zieliński. Było 1:2.
Drużyna MMA rzuciła się wtedy do ataku, podczas którego można było zauważyć liczne błędy popełniane przez naszą obronę, jedno nie wybicie piłki poskutkowało tym, że napastnik przeciwników znalazł się sam na sam z bramkarzem, następnie go pokonując. Od razu też gospodarze nie spoczęli na laurach i ruszyli za ciosem. Nasz obrońca nie zdążył zablokować dośrodkowania i piłka poleciała idealnie na głowę nie krytego rywala. Było 3:2. Przed gwizdkiem kończącym I połowę, gospodarze mieli jeszcze rzut karny, D.Goliński próbował ratować sytuację na pograniczu faulu, niefortunnie zastawił piłkę i napastnik MMA wywrócił się o jego kolano. Karnego na gola zamienił środkowy pomocnik po strzale w lewy dolny róg Przemysława Symczyka. Wynik 4:2.

Po przerwie nadzieja na zwycięstwo, wróciła. Skra miała rzut rożny, który świetnie wykonał G.Buczek. Zagrał piłkę na K.Zielińskiego a ten uderzył nogą i już drugi raz w tym meczu pokonał bramkarza z Mosin. Wynik ustalił się na 4:3. Zaczęła się ostra rywalizacja. Nie obyło się bez soczystych wymian zdań, fauli czy zwykłego kopania po nogach. Przełomem była akcja w 68 minucie Przemysława Procaka, który po brawurowej akcji uderzył w dolny róg goalkeepera gospodarzy. Remis wydawał się uratowany, takie założenie było przed tym meczem. Do czasu. W 80 minucie w polu karnym faulowany był gracz z numerem 7, a faulował R. Kloskowski. ,,Siódemka" obrócił się plecami, a R.K wpadł na niego, przewracając go. Gola na miarę zwycięstwa zdobył ten sam wykonawca karnego co z I połowy uderzając w ten sam róg co wtedy.

Posiadanie piłki: MMA 59% - 41% Skra

Pionier Biskupnica 5:4 Skra Bińcze