15. kolejka: Skra - Krzemień

• autor: darek199537, 2013-06-04 22:41

Wynik 1:2. Derby dla Krzemieniewa. Bramka dla Skry:

- Przemysław Procak

Liczba zawodników jaką do dyspozycji miał w tym meczu trener wynosiła 17 zawodników. Pogoda - słoneczna. Już przed meczem czuć było w powietrzu obezwładniającą presję. Mecz był trudny, bo z drużyną z którą Skra zawsze ma problemy i znowu przeciwnicy okazali się lepsi.

Widowisko było bardzo wyrównane, nie można było pomówić żadnego zawodnika o brak zaangażowania, każdy włożył w to spotkanie ile mógł. W pierwszej połowie mieliśmy swoją szansę podczas rzutu rożnego, gdzie dwóch naszych zawodników i porozumiało się i piłka przeleciała tuż nad ich głowami. Następnie okazję na zdobycie debiutanckiego gola miał K. Wrona, który zmienił na skrzydle K. Styburskiego. K.Wrona dostał podanie od K.Zielińskiego i był na wprost bramki jednak uderzył niecelnie obok. Swoje strzały po przedarciu się skrzydłem miał D.Nowakowski, ale były one ze zbyt dużego kąta i bramkarz wychodził z nich ,,obroną ręką".                                                                                                                                Przeciwnicy natomiast mogli objąć prowadzenie, kiedy ich lewy napastnik okiwał naszego bocznego obrońcę i pognał w kierunku naszej bramki, w polu karnym chciał uderzyć ,,finezyjnie" (czyli mniej więcej jak w grach komputerowych serii Fifa, przekręcając się na jedną stronę, a uderzając wewnętrzną częścią stopy na bliższy słupek) jednak P.Symczyk spisał się świetnie i od razu odczytał jego intencje, odbijając piłkę na bok. Następnie gola na prowadzenie rywale mogli zdobyć, gdy oddawali strzały z daleka, część z nich była niecelna, inna blokowana a reszta zdołała się przedrzeć i tutaj przeszkodą był znowu bramkarz. I połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Żadna ze stron nie zdobyła się zagrać  tak odważnie by przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę.

Druga połowa zapowiadała się podobnie jak pierwsza, gdy stało się coś naprawdę nieprzewidywalnego, czego nawet najstarsi kibice nie pamiętają. Mianowicie, najlepszy obrońca naszej drużyny - popełnił błąd! Pomocnik Krzemienia zagrał niecelnie piłkę w pole karne, ta prawdopodobnie wyszła by za linię końcową, ale wolał odprowadzić ją D. Goliński, który w między czasie słyszał nadbiegającego przeciwnika, gdy oglądał się w prawo aby zobaczyć gdzie jest rywal, myślał, że w tym czasie do piłki wyszedł bramkarz, więc chciał zmylić przeciwnika, odchodząc od futbolówki, a przeciwnik go wyminął i strzelił gola.. W rzeczywistości bramkarz z nim się nie zrozumiał i stał cały czas na swoim miejscu. Było 1:0.                       Chwilę zajęło nim nasza drużyna się pozbierała i rzuciła się od razu do ataku. Jednak obrona przyjezdnych była niczym mur. Usuwała najmniejsze zagrożenie i nie wdawała się w żadne kiwanie. Proste wybijanie. Większość naszych akcji kończyła się też w środku, kiedy nie było komu podać albo następowały liczne utraty piłki. Nasza obrona jednak zmotywowała się i czasem na we trójkę powstrzymywała pięcio - osobowy kontratak. Mimo ciągłych nadziei na wyrównanie goście dołożyli jeszcze jedno trafienie. W 86 minucie stoper z Krzemieniewa zamienił się pozycją z napastnikiem. Jego kolega z drużyny wykopał wysoką piłkę w nasze pole bramkarskie. Nasz bramkarz wyszedł do piątki i chciał tą piłkę złapać, jednak w pierwszej chwili by nie zdążył przed kozłem, więc cofnął się o dwa kroki, a wtedy nadbiegł tenże stoper-napastnik i ubiegł naszego bramkarza D.Kowalskiego, strzelając gola z główki. Wynik podwyższył się na 2:0. Po wznowieniu gry z piłka do ataku ruszył K. Zieliński, jednak stracił tą piłkę, więc kopnął ją chociaż aby być może na bić rękę, piłka odbiła się od ciała obrońcy i trafiła pod nogi P. Procaka. Ten pobiegł w lukę między obrońcami i strzelił sam na sam w lewy środek bramki. Po przyniesieniu piłki na środek, sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Posiadanie piłki: Skra 52% - 48% Krzemień

autor: ~Kibic 2013-06-05 23:15:48

avatar A jakieś zdjątka może?

autor: ~sdada 2013-06-08 09:18:47

avatar Zdjęcia posiada K.Styburski