Aktualności

4.kolejka: Zefir - Skra

• autor: darek199537, 2013-09-30 22:07

Czarna niedziela...

Obydwie drużyny grały w jedenastu, jednak zespół gospodarzy okazał się silniejszy. Przyczyn porażki mogło być kilka, pierwszy mecz na pozycji stopera R. Ożańskiego, brak formy u bramkarza D.Kowalskiego, czy dwóch bocznych obrońców grających pierwszy mecz w tym sezonie, czy powrót napastnika P. Serafina. Zabrakło też kondycji.

Mecz rozpoczął się bez sforsowanego tempa. Następowała wymiana akcja za akcję. Jednak już w 8 minucie, nasz goalkeeper, źle obliczył odległości do piłki lecącej w pole karne i nie trafił w nią. Ta spadła pod nogi strzelca. Wybijać próbował ją jeszcze dobrze grający w tym meczu D. Serafin, niestety zrobił to tak niefortunnie, że ta odbiła się od poprzeczki, trafiła w niego i wpadła do siatki. Niby nic się nie stało, ale 5 minut później pomocnik gospodarzy, okiwał dwóch naszych środkowych obrońców i zwiódł także bramkarza, wbiegając z piłką do bramki. Podwyższając wynik na 2:0. Przez następne niecałe 10 minut, obrona i odbiór piłki jakoś nam wychodziła, jednak to nie znaczy, że cały mecz się broniliśmy. Spotkały się dwa wyrównane zespoły. Nasze akcje kończyły się tylko brakiem skuteczności:)                                                                 Reszta I połowy, czyli jakieś 20 minut, to już dobra gra Polniczan. Ten sam strzelec drugiego gola, trafił do siatki jeszcze 4 razy. Na odpoczynek zeszliśmy ze straconymi 6-ścioma bramkami.

Druga połowa wyglądała o niebo lepiej w naszym wykonaniu. Przez 20 minut skutecznie się broniliśmy, nawet bramkarz wziął się w garść i obronił kilka sam na sam. Stworzyliśmy też kilka akcji bokiem zakończonych niecelnym strzałem. Sami, wybijaliśmy też piłkę z linii bramkowej minimum 3 razy... jednakże, sił wystarczyło tylko na tyle. Zefir zwiększył liczbę napastników i atakował ze zdwojoną siłą. Kilka prostopadłych piłek wystarczyło, aby stworzyli sobie strzeleckie sytuacje. W tych sytuacjach zabrakło naszych środkowych pomocników, którzy naciskali by na podających. Przy stanie 8:0, przeciwnicy zdobyli gola nawet ze strzału z 30 metrów. Mecz skończył się wynikiem 11:0.    Za tydzień zagramy u siebie z Kołdowianką Kołdowo. Liczymy na wsparcie kibiców na ten jakże arcy-ważny mecz w tej rundzie.

Posiadanie piłki: Zefir 60% - 40% Skra