7 kolejka: Skra - Orzeł Rychnowy

• autor: darek199537, 2013-10-21 16:34

Wynik 0:1.

To miał być szlagier sezonu...

Pełna mobilizacja dała skutki:) Tym razem zebrało nas się 13 zawodników i mnóstwo kibiców. Co w tym sezonie stanowi rekord frekwencji. Każdy liczył zapewne na niesamowite widowisko, a mógł ujrzeć co najwyżej słabe show. Gol padł tylko jeden, a i atmosfera nie była za przyjazna. To miał być mecz przyjaźni.

Drużyna gości w pierwszych 15 minutach miała dużą przewagę. Od czasu do czasu tylko chwilę spokoju wprowadzał D.Chmielewski, który umiejętnie przetrzymywał piłkę w środku pola. Przeciwnicy dzięki dobrze wyszkolonym środkowym pomocnikom i skrzydłowym powodowała niezły chaos w naszych szeregach. Nie oszukując się wypracowanym przez nich akcjom brakowało tylko szczęścia. Piłka o ,,centymetry" mijała naszą bramkę czy to z tej lub tamtej strony, często też były spalone. Nasza obrona mimo pracy na pełnych obrotach popełniła kilka głupich błędów. Po 20 minutach gry wypracowaliśmy sobie pierwszą klarowną sytuację. Długa piłka przeszła obrońcę i przejął ją K.Zieliński, niestety gonił go drugi ze stoperów. Kilka metrów przed strzałem piłka podbiła mu się na ,,muldzie" i przeleciała ciut nad poprzeczką.

W ciągu kolejnych niecałych 10 minut zobaczyliśmy aż 2 żółte kartki. D. Kowalski za swoje niesportowe zachowanie i pomocnik gości za niecelny wślizg wyprostowaną nogą. Za ten drugi faul mieliśmy rzut wolny z ok 35 metrów. Do piłki podszedł D.Chmielewski. Podkręcił i uderzył na słupek ,,na wprost". Piłka przeleciała nad murem i odbiła się od słupka na wysokości okienka i poleciała za interweniującym bramkarzem. Następnie rywale wybili ją na róg. W chwilę później na listę strzelców mógł wpisać się G.Buczek ale po świetnym podaniu D.Chmielewskiego do wychodzącego na skrzydło B.Kunickiego i dośrodkowaniu, nie trafił dobrze w piłkę i tam wyleciała za linię końcową.

Pierwsza połowa zbliżała się już ku końcowi, gdy długa piłka przeszła nasz prawy bok obrony i dostała się w posiadanie strzelca jedynej bramki (zawodnik ten reprezentuje drużynę gości od kilku już lat). Wbiegł on w pole karne, D.Kowalski minął się z nim i pobiegł na linię bramkową wspomóc bramkarza, nim dobiegli kolejni obrońcy, padł strzał po ziemi na dłuższy słupek. Bramkarzowi nie udało się tego obronić. Można powiedzieć, że była to bramka do szatni, bo 2 minuty później zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie przewaga rywali była znacznie mniejsza lecz nie zmienia to faktu, że mieli z 5 sytuacji sam na sam. Przy rzutach rożnych, na środku boiska zostawało zbyt mało naszych. Miał na to wpływ czynnik, że chcieliśmy odrobić stratę. Przeciwnik ruszał z kontrą i po jednym podaniu miał już szansę na gola. Obronną ręką wychodził z tych pojedynków nasz goalkeeper, który ostatnio jest w wyśmienitej formie, a mianowicie P. Symczyk. Po jednej z takich kontr czerwoną kartkę obejrzał Karol Pruski, który w 77 minucie sfaulował wychodzącego na czystą pozycję ,,strzelca jedynej bramki". Mecz kończyliśmy w 10. Dla bezpieczeństwa taktycznie został też zmieniony D.Kowalski, który wykazywał się w tym meczu zaawansowaniem w sztuce recytacji łaciny podwórkowej. Mimo wielkich ambicji nie udało się powstrzymać drużyny Orła. W drugiej połowie nie potrafiliśmy też stworzyć konkretnych sytuacji, które mogłyby zakończyć się zdobyciem bramki. Mecz obfitował w spalone, utarczki słowne, faule itp. Kibice którzy przybyli na stadion obejrzeć mecz, na pewno nie spodziewali się takiego ,,poziomu".

Za tydzień gramy u siebie z drużyną Gromu Barkowo. Będą to nasze małe derby!!! Zapraszamy wszystkich kibiców.

Posiadanie piłki: Orzeł 61% - 39% Skra

Kartki: 1 żółta (Skra) + 1 czerwona

1 żółta (Orzeł)

autor: ~41546456456456 2013-10-21 17:30:49