8. kolejka: Skra - Grom

• autor: darek199537, 2013-10-28 21:58

Derby. Górą była Skra. Wynik 2:0. Bramki dla Skry:

- Adam Kopczyk

- Dawid Nowakowski

Po przywitaniu obie drużyny ustawiły się na półkolu, aby minutą ciszy upamiętnić śmierć zawodnika Zefiru Polnica - Lecha Skuza, który po nieszczęśliwym zderzeniu zmarł 21.10.2013r.

Wiadomo derby to musiała być walka i tak w istocie było. Obity nos, twarze, 2 czerwone, 3 żółte kartki i ostre faule. To bilans wczorajszego meczu. Do dyspozycji trenera mieliśmy 13 zawodników, co dobrze świadczy przed najbliższymi meczami w kolejnych derbach, tym razem Gminy Czarne. Miejmy nadzieję nie tak ostrych.

Obie drużyny zaprezentowały wyrównany poziom. Szkoda, ale zbyt miękka nawierzchnia utrudniała dłuższe utrzymywanie się przy piłce. W 2 minucie meczu po wymienieniu kilku podań w bocznej strefie boiska piłka została zagrana na Przemysława Procaka, ten przyjął ją i podał prostopadle na wchodzącego A.Kopczyka, który debiutował w naszym zespole. Adam, mimo naciskania przez obrońcę utrzymał się przy piłce i uderzył w prawy róg bramki, nie dając szans bramkarzowi. Do końca I połowy zdołaliśmy utrzymać jednobramkowe prowadzenie. W 20 minucie, urazu nabawił się Przemysław Symczyk. Przeciwnicy zagrali piłkę w pole karne nie był to ani strzał ani podanie. Nikt jednak do niej nie doszedł, a P.Symczyk musiał wyciągnął się żeby ją złapać, bo w pole wbiegał już napastnik. ,,Banan" po interwencji położył się z piłką na ziemi, ale nie fair zachował się atakujący gości, który przeskakiwał nad naszym goalkeeperem i ,,pociągnął" za sobą nogę, uderzając P.Symczyka w nos. Nasz bramkarz został zmieniony przez Dariusza Kowalskiego, a w trakcie meczu pojechał jeszcze na prześwietlenie dlatego pod znakiem zapytania pozostaje jego występ na meczu w Nadziejewie. Chwilę potem po prostopadłym podaniu napastnik gości stanął przed szansą zdobycia gola, sytuacja była bardzo podobna do naszej po której zdobyliśmy trafienie. ,,Kowal" w tej sytuacji wykazał się refleksem i na wyczucie rzucił się w lewo, wybraniając ten strzał.                                                                                  W pierwszej połowie zobaczyliśmy 3 żółte kartoniki. Wszystkie dla rywali. W 28 minucie przewrócony został przed polem karnym Bartłomiej Kunicki. Następny kartonik ujrzał skrzydłowy który chciał przeszkodzić w wyprowadzeniu akcji Karolowi Skotarczakowi i ciągnął go kilka metrów za koszulkę. Tuż przed końcem połowy za nieprzyzwoite komentarze, środkowy pomocnik.

W drugiej połowie drużyny znacznie opadły z sił. Nie było już tyle przebojowych dryblingów o których zapomniałem wspomnieć w poprzedniej części. Nasza drużyna mocniej skupiła się na defensywie. Świetnie w tej połowie spisał się bramkarz D.Kowalski. Pokazał, że w trudnym momentach potrafi stanąć na wysokości zadania i stanowić filar zespołu. Dobrze spisywał w grze na przed polu i doskonale ustawiał do górnych piłek. Mimo, liczniejszej obronie, rywale oddali kilka strzałów, niestety były to uderzenia nie celne. Natomiast dośrodkowania były dużo groźniejsze, jednak Karol Pruski świetnie wyczuwał intencje przeciwników i idealnie ustawiał się do tych piłek. Sam pracował na środku obrony za dwóch. W 72 minucie dogodną sytuację na zdobycie bramki miał B.Kunicki, który z pierwszej piłki z rogu szesnastki próbował zaskoczyć bramkarza gości, piłka minęła się z dłuższym słupek o milimetry. Goście odpowiedzieli szybką kontrą, zakończoną odchodzącą wrzutką na 13 metr. Na nasze szczęście strzelec niecelnie uderzył i piłka zamiast wpaść do bramki, wyleciała za linię końcową. Jak to mówią niewykorzystane okazje się mszczą i Dawid Nowakowski po samotnym ataku lewą stroną przedarł się w pole karne, tam chwilę ,,pokiwał" i uderzył krótko, a bramkarzowi ta piłka przeszła po rękawicach i wpadła do bramki. To nie był koniec wydarzeń meczowych. W 83 minucie żółtą kartkę zobaczył kolejny zawodnik przyjezdnych. A w 88 minucie doszło do nie przyjemnego incydentu, po którym czerwoną kartkę zobaczył nasz zawodnik jak i gracz z Barkowa. Zawodnicy dali upust emocjom i uderzyli się parę razy oraz wymienili kilka nieprzyjemności. Następnie zostali rozdzieleni i drużyna gości solidarnie zeszła z boiska. Szkoda, bo jest to któryś z kolei raz kiedy mecz nie trwa regulaminowe 90 minut.

A już w niedzielę wyjazd na mecz: Wąsik Nadziejewo - Skra Bińcze.

Posiadanie piłki: Skra 50% - Grom 50%

Kartki: Skra: 1 czerwona

Grom: 1 czerwona,

4 żółte

autor: ~Brutal 2013-10-29 15:12:42

avatar który chciał przeszkodzić w wyprowadzeniu akcji Karolowi Skotarczakowi i ciągnął go kilka metrów za koszulkę - Pruskiemu nie Skotarczakowi :D Kto zawodnikiem meczu ?

autor: ~wierny kibic :P 2013-10-29 21:29:32

avatar Kowal jak dobrze bronił....I nic się nie odzywał..widać ostatnie wyrzucenie z boiska podziałało na niego.

autor: ~sadfghjk 2013-10-30 19:48:15

avatar Kowal w tym meczu miał nie powiem z 2 dobre interwencje ale i tak więcej szczęścia ;)

autor: ~wierny kibic :P 2013-10-30 20:54:43

avatar sadfghjk to chyba nie ten mecz oglądałeś :P

autor: ~sfghkjlk 2013-11-03 20:40:01

avatar ten ten