Sparing nr. 1: LZS Nadziejewo - Skra Bińcze

• autor: darek199537, 2014-02-17 16:38

Wynik 0:1: Bramka dla Skry:

- Przemysław Procak

Na mecz zjawiło się 13-tu zawodników. Mimo nie przychylnej aury, na boisku w Nadziejewie pojawiło się też około 30 kibiców. Pogoda była wietrzna utrudniająca swobodne granie.

Gospodarz już od pierwszych minut grał po swojemu. Dużo podań i zamęczenie przeciwnika. Zawsze na najwyższym poziomie musi się tam sprawować obrona, która i w tym meczu nie zawiodła. Wysokie piłki przeciwników były za każdym razem ,,kasowane", a dośrodkowania sprytnie wyłapywał nasz bramkarz. Na nasze szczęście strzały z daleko był niecelne.

Mimo kilku dogodnych sytuacji Skra nie potrafiła się przebić pod bramkę. Jak mówi stare bińczowskie przysłowie: ,,żeby strzelić trzeba próbować" i stało się. Przełomowa dla całego meczu była sytuacja z 28 minuty spotkania. D.Roczek minął z piłką przeciwnika i podał prostopadle do P.Procaka, który wbiegał w pole karne. Ten, zwolnił bieg i niczym rasowy chirurg, który podczas operacji zachowuje zimną krew, pokonał bramkarza strzałem po ziemi w długi róg.

Do końca połowy obie drużyny starały się ile mogły, ale najczęściej walczyły i traciły piłkę na środku boiska.

W drugiej połowie przeciwnicy prowadzili grę ,,z wiatrem". Skra zamknęła się na własnej połowie od czasu do czasu wyprowadzając 4-osobową kontrę. Dzięki takiemu stylowi gry przeciwnicy nie nadążali się cofnąć i tym sposobem mieliśmy sam na sam, w którym lepszy był bramkarz gospodarzy. Chwilę później nasz zawodnik został sfaulowany w polu karnym. Sędzia odgwizdał ,,jedenastkę", a do piłki podszedł K.Pruski, którego strzał także wybronił goalkeeper rywali. W odpowiedzi gospodarze przycisnęli Nas przez kilka minut pod własnym polem karnym co rusz uderzając na naszą bramkę. Często strzelający padał też ofiarą faulu. Na nic się jednak zdał ich rzuty wolne. Ostatecznie D.Roczek chciał jeszcze podwyższyć wynik na 2:0, ale trafił w słupek i piłka odbiła się w przeciwną stronę. Pod sam koniec meczu z powodu braku sił obydwie drużyny faulowały się po kilka razy. Po ostatnim strzale przeciwników, sędzie bez wznawiania gry zakończył to spotkanie.

Za tydzień 22.02.2014r. nasza drużyna wystąpi na turnieju halowym na hali w Człuchowie.

Posiadanie piłki: Nadziejewo 51% - 49% Skra

Kartki: brak