13.kolejka: Skra Bińcze - Zefir Polnica

• autor: darek199537, 2014-04-29 22:14

Wynik 0:3.

Na tym meczu pojawiło się tylko 11 piłkarzy naszego zespołu. Co ciekawe przeciwnikom udało się zebrać tylko 9 zawodników, ale jak widać i tylu wystarczy aby pokazać jak się gra w piłkę. W rundzie jesiennej przegraliśmy z drużyną Zefira aż 11:0. W niedzielę uratowało nas to, że graliśmy u siebie.

Nastroje w szatni przed meczem były wręcz bojowe, a ludzie pełni zapału do grania. Po paru pierwszych minutach gry naszemu zespołu udało się przejąć inicjatywę. Dużym zaangażowaniem wykazywał się Grzegorz Buczek, królujący w środku pola. Jednak jak mówi znane piłkarskie przysłowie ,,Dopóki piłka jest w grze to wszystko jest możliwe". Przyjezdni wywalczyli faul na 40 metrze. Następnie zawiesili piłkę w pole karne. Futbolówka przeszła obrońców, którzy próbowali zastawić pułapkę ofsajdową, a napastnikowi gości pozostało tylko wbicie jej do siatki obok bezradnego bramkarza. Pierwsza połowa zakończyła się takim wynikiem, a mianowicie 0:1.

W drugiej połowie nasi piłkarze mocno przycisnęli przeciwnika. Wygrywaliśmy prawie wszystkie ,,walki o pole". Brakowało skuteczności i wzrostu... Tak wzrostu, gdyż obrońcy drużyny przyjezdnej byli bardzo wysocy, a gdy tylko była w ich otoczeniu wzorowo czyścili pole. Jedna z takich piłka poleciała za środek boiska na nasza połowę. nasi obrońcy byli zbyt wysunięci i napastnik dostał idealny prezent. Pozostało mu tylko przebiec 35 metrów. Mimo wszelkich starań Dariusza Kowalskiego stojącego na bramce, napastnik gości pokonał go strzałem po ziemi w długi róg. Tym sposobem Zefir wyszedł na prowadzenie 0:2. Być może dzięki temu, że była to 52 minuta spotkania to nasze Iskry nie poddały się. Ogień podsycał Tomasz Kępczyński, który wierzył do końca w zwycięstwo. Nasza drużyna atakowała na zmianę, raz lewą a raz prawą flanką. Główny ciężar akcji przypadł do dźwigania skrzydłowym: Dawidowi Nowakowskiemu i Bartłomiejowi Kunickiemu. Mimo wszelkich prób, czy to prób dośrodkowań, przerzuty stron. Nic nie przynosiło efektu. Jedyne zagrożenie tworzyło się przy zgrywaniu piłki z boku do środka, gdzie Karol Pruski i Krzysztof Styburski mijali po dwóch zawodników i oddawali strzał. Jednak w każdym meczu jest taki moment, kiedy wiadomo, że nic się już nie uda.

Była to 74 minuta spotkania. Bramkarz z Polnicy wybijał piłkę z piątki po kolejnym niecelnym naszym strzale, a zagrał ją na krótko na prawą stronę. Przeciwnicy we trzech ,,rozmontowali" naszą linię pomocy i wypuścili swojego napastnika prostopadłą piłką. Zawodnik ten pognał z piłką znowu przez ok 30 metrów wychodząc na pozycję ,,sam na sam" z bramkarzem. Jednak tym razem pokusił się o bardziej efektowne wykonanie, gdy D.Kowalski zbliżał się do niego i był już na 12 metrze, przeciwnik podciął piłkę i pokonał ,,Kowala" lobem. Obrońcom nie udało się dopiec i wybić piłki z linii bramkowej. Było 3:0. W naszym zespole doszło do zmian w ustawieniu. Przemysław Procak przeszedł na pozycję stopera i rozgrywał każdą akcję. Na środek pomocy udał się stoper Tomasz Kępczyński, a Karol Pruski - na atak. Mimo prób nie udało się zdobyć honorowej bramki.

A już w czwartek, 1.05.2014r. o godz. 14:00 czeka nas kolejny mecz - wyjazd do Kołdowa.

Posiadanie piłki: Skra 65% - 35% Zefir

Pionier Biskupnica 5:4 Skra Bińcze