17. kolejka: DERBY!!! Grom Barkowo - Skra Bińcze

Wynik 3:8. Bramki dla Skry:

- Krzysztof Zieliński x2

- Dawid Roczek

- Grzegorz Kądziela x5

Jak przystało na mecz derbowy, pogoda dopisała, a co za tym idzie atmosfera tego dnia była gorąca. Zawodnicy nie zawiedli i na meczu pojawili się w liczbie 20 zawodników. Teoretycznie można było wystawić dwa składy. Na wstępie pragnę podziękować kibicom, którzy poświęcili swój czas i pojechali nas tego dnia dopingować:)

Pierwsza połowa obfitowała w bardzo niebezpieczne faule. Widać było, że presja otoczenia, presja spotkania przeniosła się z trybun również na boisko. Od pierwszych minut panował chaos na środku boiska, chwilę później gospodarze wywalczyli rzut rożny. Nasi obrońcy wybili piłkę na przedpole, tam przejął ją przeciwnik i uderzył na naszą bramkę, bramkarz dał się zaskoczyć i interweniował tak nie fortunnie, że przy łapaniu piłki wbił ją sobie do siatki. Przeciwnicy wyszli tym sposobem na prowadzenie 1:0. Zdawało się, że nasze ,,Iskry" straciły werwę, jednak nadzieję w naszych sercach przywrócił nie kto inny jak K.Zieliński, który otrzymał podanie na połowie rywali, przebiegł z piłką kilka metrów i z powodu, że nie miał do kogo podać, oddał strzał. Bramkarz rzucił się,aby ją złapać jednak futbolówka tuż przed nim odbiła się w przeciwną stronę i wpadła do bramki obok bezradnego bramkarza gospodarzy. Chwilę później prostopadłą piłkę w pole karne otrzymał G.Kądziela, dobiegł do niej lecz został sfaulowany przez jednego z obrońców. Ten sam zawodnik zamienił ,,jedenastkę" na drugiego gola dla naszego zespołu. Pokonał golkipera Gromu strzałem w lewy dolny róg. Grom próbował jeszcze odrabiać straty jednak po jednej ze świetnie przeprowadzonej akcji, strzał zablokował jeden z obrońców, następnie przy dobitce piłka odbiła się od słupka. Zmotywowało to naszych piłkarzy do podwyższenia wyniku i w 32 minucie meczu, przed polem karnym drużyny z Barkowa sędzia odgwizdał faul na jednym z naszych zawodników. Do rzutu wolnego podszedł G.Kądziela, który strzałem na długi róg zdobył gola na 1:3.

Najwidoczniej wysoki wynik rozprężył zawodników z naszej miejscowości, bo tuż przed przerwą Grom zdobył kontaktowego gola z rzutu rożnego. Wykonawca dośrodkował piłkę na długi słupek, a tam wbiegł nie kryty jeden z napastników, który strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Druga połowa została kompletnie przez nas zdominowana, a jej pierwszoplanowym aktorem był wymieniany wsześniej, G.Kądziela. Strzelił on w tej połowie aż 3 gole. Jednak swój dorobek strzelecki chciał polepszyć również D.Roczek. Strzelił on gola po rajdzie prawą stroną boiska, zszedł z piłką w pole karne i strzelił w długi róg bramki. Barkowianie nie poddali się i mimo wysokiego wyniku walczyli do końca. Co ciekawe w tym meczu zabrakło im podstawowego bramkarza i na bramce musiał stanąć zawodnik z pola. Naszym rywalom udało się dołożyć trzecie trafienie na 11 minut przed końcowym gwizdkiem sędziego. Skrzydłowy zagrał piłkę po przekątnej na długi słupek, nasz bramkarz nie mógł się zdecydować czy wyjść do piłki, zwłaszcza, że ramię w ramię z napastnikiem Gromu, gonił do niej nasz obrońca. W skutek nie zdecydowania i kolejnej złej interwencji naszego bramkarza, napastnik zdołał wślizgiem skierować piłkę tuż przy słupku.

Posiadanie piłki: Grom 39% - 61% Skra