• autor: darek199537, 2015-04-21 11:25

Wynik 0:2. Bramki:

- Przemysław Procak x2

Skra z hukiem inauguruje rundę wiosenną sezonu 2014/2015.

Zefir to wymagający przeciwnik, który zawsze miał na nas sposób. Tym razem było inaczej. Udało nam się przerwać ich passę zwycięstw z nami. Przypomnijmy, że na jesień przegraliśmy z nimi 3:0. A we wrześniu 2013r. aż 11:0.

Solidna gra w obronie i brak celności w strzałach zawodników z Polnicy zaowocowały tym, że z wrogiego terytorium wywieźliśmy 3 pkt. Zbliżyło to nas czołówki tabeli i nie wykluczone, że Skra włączy się do walki o mistrzostwo. Ostatni raz zajęliśmy to zaszczytne miejsce w sezonie 1999/2000.

Mecz idealnie wpisał się w miano 1. kolejki rundy wiosennej. Kiedy to zawodnicy po przerwie zimowej mają słabszą kondycję. Od początku drużyny zagrały w ten sposób, jakby się badały. Piłka krążyła w większej części czasu na środku boiska. Przeciwnicy głównie próbowali przechytrzyć naszą obronę prostopadłymi piłkami między obrońców. Jednak jak można było zauważyć nasi obrońcy idealnie rozczytywali zamiary rywali. Kluczem do sukcesu było granie blisko siebie na przed polu co utrudniało zawodnikom z Polnicy rozgrywanie piłki, jednak przełożyło się to na dużą liczbę rzutów wolnych..

Skra dosyć szybko objęła prowadzenie, bo już w 20 minucie spotkania po dośrodkowaniu z prawej strony przez Grzegorza Kądzielę, piłkę do bramki skierował Przemysław Procak. Nie upilnowany w polu karnym strzałem z pierwszej piłki - pokonał bramkarza gospodarzy.  Przez długi czas nie działo się nic. Aż do momentu kiedy sprawy w swoje ręce, w tym wypadku wypadałoby powiedzieć ,,nogi" wziął G. Kądziela, który podobnie jak w sytuacji bramkowej, dośrodkował na dalszy słupek do wbiegającego P. Procaka, lecz tym razem bramkarz piękną paradą obronił jego strzał głową.

Gospodarze stanęli przed szansą na wyrównanie w 37 minucie spotkania.  Rozgrywający Zefiru został sfaulowany na wysokości 30 metra na wprost od bramki Skry. Do stałego fragmentu gry podszedł obrońca co zapowiadało, że może to być mocny strzał. Tak też się stało. Piłka przeleciała obok muru, a po minięciu linii szesnastki zaczęła opadać. Bramkarz Skry przygotował się, aby ją złapać w ,,koszyczek'' . O dziwo jednak, piłka odbiła mu się od rąk i uderzyła w słupek. Kibice z grodu Niedźwiedzia, którzy przyjechali obejrzeć mecz swojej drużyny - w tym momencie zamarli...                                                                                 Na całe szczęście, piłka odbiła się od słupka i wróciła pod nogi bramkarza, a ten zdołał ją wykopać zanim napastnicy z Polnicy dobiegli, aby ją dobić. Do przerwy  mogliśmy być świadkami dosyć nerwowej gry w wykonaniu naszego zespołu. Ostatecznie udało się utrzymać prowadzenie do przerwy.

W drugiej połowie, gra dużo się nie zmieniła. Niektórzy zawodnicy nie mieli już tyle sił co na początku, jednak żadna ze stron nie odpuszczała. Skra przywiozła na ten mecz aż 5 rezerwowych, dlatego dużo pomagał nam świeży zapas sił. Coraz więcej prostopadłych podań rywali przechodziło, przez naszą obronę, ale żadne z nich nie było na tyle groźne, abyśmy stracili bramkę.                                                                Ten mecz na pewno należał do P. Procaka, który brylował na boisku. W 72 minucie mógł on podwyższyć wynik na 2:0. Dostał świetne zagranie na ,,sam na sam" z bramkarzem, ale przestrzelił ponad bramką. Trafienie w tym momencie otworzyłoby mu drogę do hattricka. Zapytany po meczu o to, co się wydarzyło w tamtej sytuacji, powiedział, że oślepiło go słońce. Co racja to racja, tego dnia pogoda rzeczywiście dopisała. Kibice długo nie mogli mieć do niego żalu, bo już w 80 minucie spotkania zrehabilitował się i po pięknym przerzucie z lewej strony boiska od Pawła Szapiela, dobiegł do piłki, następnie przelobował bramkarza gospodarzy, przypieczętowując zwycięstwo Skry nad przeciwnikiem z Polnicy na 0:2.

Posiadanie piłki:   48% Zefir - 52% Skra

Żółte kartki: 2 kartki Skra