Towarzyski: Pionier - Skra

• autor: darek199537, 2016-04-04 17:41

Wynik 1:2: Bramki dla Skry:

- Adam Kopczyk

- Przemysław Procak

opis w rozwinięciu...

Z inicjatywą rozegrania meczu sparingowego wyszła drużyna z Biskupnicy. Nam pozostało nic innego jak tylko się zgodzić, gdyż dużymi krokami zbliża się sezon, a z drugiej strony mecz z sąsiadami zza miedzy wydawał się dobrym pomysłem na sprawdzenie formy.

Spotkanie rozpoczęło się z 15 minutowych opóźnieniem, czyli o godz. 14:15, a nie jak pierwotnie planowano o 14:00 i odbywało się bez sędziego. Nie przeszkodziło to jednak w rozegraniu tego meczu w duchu fair play i zdrowej rywalizacji. Jak można było zobaczyć, mecze piłki nożnej w Biskupnicy cieszą się ogromną popularnością i w niedzielne popołudnie zawitała na stadion ok. setka kibiców. Raduje również fakt, że część z tych osób była to publiczność z Bińcza.

Nasz zespół wyszedł na swoje pierwsze spotkanie na dużym stadionie po zimie w tradycyjnym ustawieniu 3-1-4-2. Powrót na pozycję bramkarza zaliczył Dariusz Kowalski, który aż do 90 minuty zachował czyste konto. Nasza kadra składała się z jedenastu zawodników.

Przeciwnicy z Biskupnicy w okrojonym, odmłodzonym składzie pokazali, że nie są tylko drużyną do ogrywania i przez cały mecz ambitnie dążyli do prowadzenia, tworząc sobie groźne kontry, przerywane faulami na kilka metrów przed linią szesnastki. Skra objęła prowadzenie w 17 minucie po strzale Adama Kopczyka z 18 metrów w długi róg bramki. Za pochwałę z naszej strony w kreowaniu akcji zasługuje Dawid Roczek, który wybiegał w tym meczu dystans o łącznej długości 8 kilometrów. Gratulujemy :)
Tuż przed przerwą udało się podwyższyć wynik Przemysławowi Procakowi z odległości ok. 16 metra. Widzów z Bińcza mogła na pewno ucieszyć gra w obronie, która dowodził Karol Pruski, nasz niezawodny stoper, który umiejętnie asekurował bocznych obrońców i pewnie wybijał piłki stanowiące wszelkie zagrożenie dla bramki D.Kowalskiego.

Po przerwie dał się zauważyć spadek sił fizycznych u obydwu ze stron. Przez co gra piłką stała się chaotyczna. Przeciwnikom udawało się docierać bliżej naszego pola karnego niż w I połowie i większość z ich akcji przerywana zostawała faulami. Większość z rzutów wolnych została wyłapywana przez naszego goalkeepera.
Co nie znaczy, że z naszej strony nie było groźnych akcji. Najlepszą sytuację zmarnował skrzydłowy Bartłomiej Kunicki, który stanął przed szansą zdobycia swojego 2 gola w barwach Skry. Po dośrodkowaniu piłki przez Adama Kopczyka, futbolówka przeszła przez całe pole karne i trafiła po nogi wyżej wymienionego B.Kunickiego. Ten postanowił uderzyć ją na pierwszy kontakt. Jego strzał przeleciał tuż obok słupka. Inną ciekawą sytuację miał Przemysław Procak, który zszedł z piłką do rogu ,,szesnastki", okiwał obrońcę i uderzył na długi róg bramki. Piłka odbiła się od poprzeczki z powrotem na pole gry, lecz została wybita przez obrońców.
Ambitna gra gospodarzy została nagrodzona zdobyciem gola w ostatniej akcji meczu, w doliczonym czasie gry. Kontaktowy gol wpadł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na 7 metrze stłoczyło się około 3 zawodników Pioniera i kilku naszych. Do piłki znajdującej się w powietrzu wybiegł również bramkarz, ale jeden z zawodników Pioniera wyskoczył najwyżej spośród skaczących i strzałem głową przelobował podskakującego bramkarza. Po wznowieniu gry mecz został zakończony.

2017-10-15, 13:30:00
przełożony na 15.10 na 13:30