10 kolejka: Orzeł Rychnowy - Skra Bińcze

• autor: darek199537, 2016-04-06 20:09

Wynik 2:2. Bramki dla Skry:

- Przemysław Procak x2

Mimo przedmeczowych kłopotów z zebraniem się na mecz ostatecznie udaje nam się stawić w 10 na boisku w Rychnowach. Tak jak zwykle czekał nas na miejscu ciekawy mecz.
Pierwsza połowa zagrana z naszej strony na ,,zero" z tyłu poskutkowała. Udało się utrzymać remis do przerwy. Przeciwnicy mieli kilka akcji skrzydłem po czym napastnik wchodził w pole karne, jednak w ostatniej chwili przerywał im akcje stoper Szczepan Dajda albo nasz bramkarz. Rywale wywalczyli też kilka rzutów wolnych z 25m. Najgroźniejszy strzał padł w 30 minucie meczu. Piłka poleciała nad murem i trafiła w poprzeczkę po czym wróciła na boisku, gdzie została już wybita przez naszych obrońców.
W I połowie zdarzyło się kilka ostrych fauli, ale w meczu pomiędzy tymi drużynami tak było zawsze :)

Całkiem inaczej wyglądała druga połowa. Po 20 minutach gry Skra prowadziła 2:0. Pierwszy gol został strzelony po podaniu prostopadłej piłki między obrońców do Przemysława Procak. Wykorzystał on szansę i posłał piłkę na długi słupek. Kilka minut później ,,Peper" stanął przed kolejną szansą zdobycia gola. Po świetnym podaniu od Dawida Dajdy, nasz najlepszy snajper w tym sezonie wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem. Tym razem się nie pomylił i również zdobył gola po strzale na długi słupek.
Kibice miejscowej drużyny przy stanie 2:0 pewnie stracili nadzieję na zdobycie punktów. Jednak walka do końca i zmiana ustawienia piłkarzy Orła z miejsca dała efekty. W 70 minucie meczu przeciwnicy wywalczyli rzut wolny przy liczni autowej boiska na wysokości 30 metra. Rozgrywający Orła posłał piłkę w pole karne. Tam piłka odbiła się od ziemi i trafiła Krzysztofa Styburskiego w rękę. Sędzia odgwizdał rzut karny. Do ,,jedenastki" podszedł wychowanek Skry Bińcze - Kamil Wrona. Ustawił on piłkę, przymierzył i trafił tuż przy prawym słupku bramkarza. Było w tym momencie 2:1. Tak jak szybko Skra objęła prowadzenie, tyle samo czasu gracze gospodarzy potrzebowali czasu na odrobienie strat. Analogiczna sytuacja jak przy rzucie wolnym po którym sędzia odgwizdał karny lecz tym razem piłka ustawiona została przy drugiej linii autowej. Tym razem piłka też przeszła przez pole karne, lecz żaden z obrońców Skry nie zamykał akcji i zawodnik z Rychnów nabiegł na piłkę i uderzył po ziemi trafiając do siatki. Mimo jeszcze kilku wypracowanych sytuacji żadna ze stron nie zdobyła trzeciego gola.
Można by w skrócie napisać, że był to sprawiedliwy wynik. Orzeł zawsze był trudnym przeciwnikiem, a historia wyników pokazuje, że 2:0 nigdy mecz z nimi się tak nie kończył.

Posiadanie piłki: Skra 45% - Orzeł 55%

Skra Bińcze   FC Po Nalewce Słupia