11. kolejka: Pionier Biskupnica - Skra

• autor: darek199537, 2016-04-18 13:33

Wynik 3:5. Bramki dla Skry:

- Przemysław Procak x2

- Dawid Roczek x3

Postawa zawodników na niedzielnym spotkaniu mogła się podobać, zarówno kibicom jak i działaczom zespołu. Mimo przeciwności losu, tj. brak własnego boiska, sportowcy z Bińcza ani razu w tym roku nie odnieśli porażki. Po znacznej wygranej z Pionierem, w tym momencie do zespołu z I miejsca w tabeli tracimy 11 punktów, a do końca sezonu pozostały 4 spotkania. Optymistycznie, więc patrząc drużyna z naszej miejscowości ma matematyczne szansę na mistrzostwo ligi. Przypominamy, że ostatni i jedyny raz Skra zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej Drużyn LZS w sezonie 1999/2000.

Trzeba przyznać, że drużyna z Biskupnicy od kiedy powróciła do gry w naszej lidze w każdym meczu zawzięcie walczyła o korzystny wynik. W pierwszym meczu rozegranym jesienią 2015r. padł wynik 1:2. Wtedy to bramki dla Skry zdobyli Dawid Nowakowski i Przemysław Procak. W tym roku w meczu towarzyskim rozegranym 2 tygodnie temu (10.04.16r.) również padł wynik 1:2, bramki Adama Kopczyka i Przemysława Procaka. Jakież mogło być zdziwienie, miłośników naszych rozgrywek ligowych po spojrzeniu po meczu na tablicę wyników i ujrzeniu tam wyniku 3:5. Ale zacznijmy od początku...

Pobity został również rekord frekwencji. Kadra na mecz składała się z 14 zawodników. Z ciekawszych wydarzeń: do gry powrócił, doświadczony rozgrywający Dariusz Chmielewski, a na bramce ponownie pojawił się Dariusz Kowalski. Gratulujemy Dawidowi Roczkowi zdobycia swoich pierwszych bramek w tym sezonie, a zarazem zdobyciu hattricka.

Wynik spotkania otworzył w 8 minucie spotkania wspomniany wyżej, Dawid Roczek, który pokonał bramkarza strzałem w długi róg z ok. 25 metrów z rzutu wolnego. Dziesięć minut później wynik na 0:2 podwyższył Przemysław Procak, który pokonał bramkarza strzałem zza szesnastego metra. Nikt nie mógł spodziewać się lepszego początku. Być może zawodnikom udzieliła się przedwczesna euforia, bo w 26 minucie spotkania po błędzie obrony, przeciwnicy wywalczyli sobie akcję sam na sam z bramkarzem. Tutaj gol wpadł ,,na raty". Nasz bramkarz obronił pierwszy strzał, następnie piłka spadła pod nogi drugiego zawodnika Pioniera, który trafił w ustawionego na linii bramkowej obrońcę - Szczepana Dajdę, a potem piłka przeturlała się pod nogi trzeciego zawodnika z Biskupnicy, który nie pomylił się i umieścił piłkę w siatce. Przez kolejne parę minut utrzymywał się wynik 1:2. Każda ze stron zbierała siły na kolejne uderzenie. Mecz obfitował w niezliczoną ilość autów i fauli w środkowej części boiska. Nasz skrzydłowy Krzysztof Styburski został ukarany żółtą kartą za jeden z nich.
Po akcji Skry prawym skrzydłem, przeciwnicy wybijali piłkę w aut, przez co nasi zawodnicy zdobywali kolejne metry i przybliżali się do pola karnego przeciwnika. Po wykonaniu autu, Krzysztof Styburski odbił piłkę głowę kierując ją wzdłuż linii na wolne pole. Na to czekał Przemysław Procak, który wyprzedził obrońcę Pioniera, przebiegł z piłką kilka metrów i dośrodkował futbolówkę w pole karne do wbiegającego Dawida Roczka. Dawid, pozostawiony sam i niekryty w polu karnym ze spokojem, którego nie powstydziłby się mistrz medytacji, umieścił piłkę w prawym rogu bramki. Po tym trafieniu przeciwnicy zauważalnie zwolnili tempo gry, przez co czwartą bramkę przed przerwą zdobył Przemysław Procak. (1:4)

W drugiej połowie, zarysowała w naszej pamięci niemoc strzelecka zawodników Skry. Okazji bramkowych było znacznie więcej niż pierwszej połowie, jednak strzały rzadko zagrażały bramce, goalkeepera z Biskupnicy. Jedyną akcję po której padł gol dla Skry przeprowadził Dawid Roczek, który nabił piłką rękę u obrońcy rywali przez co sędzia główny odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł również Dawid Roczek. Oddał on strzał w prawy dolny róg bramkarza. Mimo tego, że bramkarz gospodarzy wyczuł jego intencję i zdołał dotknąć piłkę palcami, ta i tak wpadła do siatki. Dalsza część spotkania to już gra Pioniera. Przy stanie 1:5. Ustawili oni 5 graczy z przodu i z szybkiej kontry próbowali zdobywać gole. Pierwszy raz udało im się to akcją prawą stroną boiska, gdzie dwóch zawodników ograło naszego obrońcę, a następnie podało do wbiegającego trzeciego kolegi w pole karne. Ten zatrzymał piłkę lewą noga i od razu uderzył w piłkę prawą nogą, w tym czasie wychodził do niego nasz bramkarz, niestety, piłką przeleciała nad nim i wpadła do bramki.
Swojego trzeciego gola Biskupnica zdobyła w 80 minucie spotkania, gdy po jednym z dośrodkowań, w polu karnym powstało zamieszanie, po chwili jednak ktoś zdołał ją podać wzdłuż bramki, a tam już znalazł się zawodnik, który wepchnął ją do bramki.

Za tydzień czeka nas wyjazdowy mecz do Krzemieniewa. Zbiórka na mecz tradycyjnie o godz. 13:30 pod sklepem GS.

Posiadanie piłki: 40% Pionier - 60% Skra

4. Kolejarz Wierzchowo 12 bz