12. kolejka: Skra - Krzemień Krzemieniewo

• autor: darek199537, 2016-04-24 17:55

Wynik: 1:5. Bramka dla Skry:

- Arkadiusz Oleszczuk

Patrząc na wyniki spotkania pomiędzy tymi zespołami z rundy jesiennej sezonu 2015/2016, a tym niedzielnym można zobaczyć, że drużyna z Krzemieniewa wywalczyła sobie rewanż na naszym zespole. Dodatkowa analogia to taka, że na jesień Skra wygrała tam 5:1 grając 9-ma zawodnikami, a przegrała 5:1 grając w 10. Ironicznie można rzec, że im mniej zawodników tym lepszy występ :)

Również i tym razem, tak samo jak w tamtej rundzie również wiał bardzo mocny wiatr. Kapitan zespołu - w tej roli Krzysztof Styburski - po losowaniu wybrał pierwszą część gry pod wiatr z nadzieją na przetrzymanie do przerwy korzystnego dla nas, bezbramkowego remisu. Jednak im bliżej końca pierwszych 45 minut, nasza defensywa robiła się coraz bardziej dziurawa i pozostawało zaakceptować to co zbliżało się nieuchronnie.
Na dobrą notę w tym spotkaniu zasłużył sobie bramkarz Skry. Wiele razy w tym meczu ratował swoją drużynę i wynik mógł wyglądać jeszcze gorzej. W 3 minucie spotkania rywale wyszli z sytuacją sam na sam, lepszy lepszy okazał się właśnie goalkeeper Skry. Chwilę później przeciwnicy objęli jednak prowadzenie. Pierwszy gol dla przeciwników wpadł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Niekryty zawodnik wyskoczył do piłki i skierował ją pod poprzeczkę. Zapytaliśmy po meczu bramkarza Dariusza Kowalskiego o komentarz do tej sytuacji, powiedział: ,,Najmocniej boli to, że było nas mniej, graliśmy pod wiatr, dzielnie się broniliśmy, a potem i tak wpada gol po naszym błędzie. Rzuty rożne to nasza największa słabość. Zbyt wolno się organizujemy, myślę, że to trafienie nas podłamało". Rzeczywiście, po stracie gola można było zaobserwować brak przekonania w grze przyjezdnych. Jednak to nie był koniec wydarzeń. Miejscowi zaczęli z jeszcze większym zaangażowaniem atakować. W 16 minucie meczu, po zamieszaniu przed polem karnym, jeden z napastników Krzemienia okiwał obrońcę i zmierzał w sytuacji sam na sam do bramkarza, po chwili zauważył niekrytego kolegę z zespołu i podał do niego piłkę. Ten miał przed sobą pustą bramkę, zdążył jeszcze przyjąć piłkę i dopiero wtedy oddał strzał w okienko bramki. W tym miejscu stało się jednak coś nie bywało, bo piłka nie wpadła do bramki. Z linii na aut wybił ją lewy obrońca - Radosław Ożański. Wynik 0:1 nadal się utrzymywał.
Następną sytuację bramkową jaką wypracowali sobie gospodarze to ta z 23 minuty spotkania. Sytuacja jak ta z poprzedniej mianowicie piłka krąży po polu karnym od nogi do nogi bramkarz  wychodzi sam na sam i również piłka zostaje wystawiona do niekrytego napastnika. Ten strzela lecz i w tej sytuacji nie ma gola. Wspomniany wyżej Radosław Ożański znowu stał na linii bramkowej i niczym bramkarz rzucił się w bok na piłkę wybijając ją. Sędzia jednak w tej sytuacji dopatrzył się dotknięcia ręką. Ukarał dodatkowo naszego obrońcę żółtą kartką. Do rzutu karnego podszedł zdobywca pierwszego gola dla Krzemieniewa. Mimo usilnych starań bramkarza, małego tańca na linii bramkowej piłka wpadła po ziemi w lewy róg bramki.
Jedyną odpowiedzią piłkarzy Skry na przewagę przeciwnika było dośrodkowanie Dariusza Chmielewskiego do czekającego w polu karnym Macieja Procaka, ten z obrońca na plecach zdołał jednak wyskoczyć w powietrze i uderzył piłkę nogą. Piłka przeleciała kilka centymetrów nad poprzeczką.
Trzeci gol dla Krzemienia wpadł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 32 minucie spotkania. W tej akcji pomylił się bramkarz Skry, który nie wziął pod uwagę szalejącego wiatru. Wyskoczył do piłki z okrzykiem: ,,Moja!" jednak zdołał ją dotknąć jedną rękę. Piłka minęła go i spadła na czekającego zanim pomocnika gospodarzy, który tylko dołożył nogę i skierował ,,futbolówkę" do bramki. Wynik 0:3. Na kolejne trafienie zawodnicy Krzemienia nie pozwolili czekać długo. Była to jednak sytuacja dosyć kontrowersyjna. W 40 minucie spotkania po dośrodkowaniu w nasze pole karne, piłka została wybita przez obrońcę, jednak trafiła w rękę napastnika gospodarzy. Gwizdek sędziego milczał. Napastnik dopadł do piłki i oddał strzał w długi róg bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:4.

W drugiej połowie w składzie Skry nastąpiła mała korekta, zamiast 4 obrońców, zobaczyliśmy tylko 3. Jeden z nich poszedł do ataku wspomóc swoich kolegów. Sytuacja się opłaciła bo w 60 minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Dariusza Chmielewskiego podanie na gola zamienił nowy nabytek Skry - Arkadiusz Oleszczuk. Chwilę potem przed kolejną szansą stanął Karol Pruski, jednak sędzia dopatrzył się u niego pozycji spalonej. W jego obronie stanął Dariusz Chmielewski, który za swoje nie kulturalne komentarze został ukarany żółtą kartką. 5 minut później do grona kartkowiczów dołączył Krzysztof Styburski, również za zbyt ostentacyjne krzyki zachęcające do walki o piłkę, również został ukarany żółtą kartką. W tej połowie gospodarze strzelili tylko jednego gola po akcji z kontry, jednej z wielu zresztą, którą przeprowadził zdobywca pierwszego gola dla Krzemienia. Na słowa uznania zasługują jeszcze parady Dariusza Kowalskiego, który w drugiej połowie pokazał co to znaczy włożyć serce do gry. Na zliczenie jego interwencji w sytuacjach sam na sam zabrakło by palców u rąk.

Za tydzień czeka nas przerwa w spotkaniach ligowych ze względu na obchody majowe. Liga LZS powraca dopiero 8.05 o godz. 14:30. Nasz zespół Skrę Bińcze będzie czekał mecz z drużyną z Ględowo. Przypominamy, że zbiórka na ten mecz o godz. 13:30 pod sklepem GS oraz w związku z tym, że Skra nie posiada boiska wszystkie spotkania rozgrywane są na wyjeździe.

Posiadanie piłki: Skra 35% - Krzemień 65%