IV. kolejka: Grom Barkowo - Skra

• autor: darek199537, 2016-10-09 16:58

Wynik 3:2. Kolejna przegrana, przeciwnik postawił ciężkie warunki. Bramki dla Skry:

- Przemysław Procak x2

Spotkania z Gromem zawsze należą do zaciętych pojedynków. Na 5 ostatnich spotkań Skry z Gromem, aż 3 razy padał wynik 3:2 dla drużyny z Barkowa, natomiast nasz zespół nie odniósł zwycięstwa z drużyną z Barkowa od 27 października 2013r. kiedy to zwyciężyliśmy 2:0 w dodatku jeszcze na własnym stadionie. Patrząc po frekwencji na stadionie w Barkowie, możemy śmiało stwierdzić, że mimo przeniesienia rozgrywek ligowych ze stadionów na mniejsza boiska o wymiarach ok. 60 x 32m derby wcale nie straciły na popularności. Tym razem atmosferę wokół spotkania zbudowali kibice. Miejscowości Bińcze i Barkowo oddalone są od siebie o 5 km oraz leżą na terenach innych gmin, nie przeszkadza to jednak fanom obydwu zespołów, którzy zawsze na derbowy mecz przybywają tłumnie. Tak było również w ostatnią niedzielę, gdzie siedzenia zostały wypełnione do ostatniego miejsca, a miejsc parkingowych brakowało już na pół godziny przed startem spotkania !

Gospodarze mocno zmobilizowali się na ten mecz, zebrali liczną kadrę na wyrównanym poziomie. Skra z lekkimi problemami kadrowymi, gdyż na meczu obecnych było 8 zawodników. Cieszy fakt, że dwóch spośród zawodników Skry to nasi wychowankowie, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej LZS 5+1, mowa tutaj o Dawidzie Pankau i Patryku Wojanowskim. Ten drugi od pierwszej minuty w podstawowym składzie.

Kapitan zespołu Przemysław Procak świadomy błędów w taktyce w ostatnim meczu ze Zniczem w którym również ponieśliśmy porażkę, zmienił ustawienie na 3-1-1. Można powiedzieć, że było to pierwszorzędne rozwiązanie, bo już w 8 minucie objęliśmy prowadzenie po golu P. Procaka. Objęcie prowadzenia przez nasz zespół spowodowało, że gospodarze natychmiast przeprowadzili zmiany wpuszczając na boisko swoich najlepszych zawodników m. in. Dariusza Zabrockiego (ostatnio Piast Człuchów V liga). Nasz zespół nie zamierzał tak szybko cofnąć się i bronić, więc cały czas graliśmy wysoko. Pozwoliło to zaoszczędzić trochę czasu, jednak nieuchronne musiało kiedyś nadejść.
Nasze ,,Iskry" dogoniło w końcu zmęczenie, przez co goście zdobyli pierwszą bramkę. W tym momencie kierownik zespołu w tym spotkaniu, Przemysław Symczyk zdecydował o zamianie naszych młodzieżowców. W założeniu miało to odnowić częściowo siły w obronie i wytrącić przeciwnika z rytmu. Nie udało się.
Na przerwę schodziliśmy przegrywając 2:1.

W drugiej połowie na boisku zameldował się Remigiusz Kloskowski. Tu warto przypomnieć, że wrócił w tym sezonie na boisko po ciężkiej kontuzji, której zaznał w rundzie wiosennej sezonu 2012/2013. Druga część spotkania wyglądała zdecydowanie atrakcyjnie dla kibica. Grom pozwalał na znacznie więcej naszym graczom. Co pozwoliło R. Kloskowskiemu asystować przy trafieniu P. Procaka. Bramkarz Dariusz Kowalski wznowił grę zagrywając do wolnego R. Kloskowskiego. Ten wymienił kilka podań z P. Procakiem i wystawił mu idealną piłkę na wolne pole. Kapitanowi P. Procakowi, nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce. (2:2)

Ostatnie kilkanaście minut spotkania to ataki Barkowian. W 45 minucie spotkania (gramy dwie połowy po 30 minut) zdobyli bramkę na 3:2. Skra była w stanie odpowiedzieć kilkoma, pojedynczymi kontrami. Pod koniec meczu okazję do uratowania nam remisu miał D. Chmielewski, który w podobnej sytuacji jak ,,PePer" przestrzelił nad bramką.

Posiadanie piłki: 62% Grom - 38% Skra

Za tydzień czeka nas spotkanie z liderem tabeli Pionierem Biskupnica o godz. 14:30 na Orliku w Dębnicy.

Grom Barkowo   Skra Bińcze
2017-05-28, 14:30:00