VI. kolejka: Orzeł Rychnowy - Skra:

• autor: darek199537, 2016-10-23 22:01

Wynik 7:5. Bramki dla Skry:

- Krzysztof Styburski x2

- Dariusz Chmielewski x2

- Szczepan Dajda

Ostatnio drużyny z ligi powiatowej mają problemy kadrowe. Dostawaliśmy informacje jakoby drużyna przeciwna nie mogła zebrać zawodników na mecz. Jednak ostatecznie wszystko potoczyło się dobrze i mogliśmy rozegrać spotkanie o zaplanowanej porze.

Jak mogliście wyczytać w nagłówku, kolejny raz przegraliśmy. Tym razem w jeszcze innym składzie niż ostatnio, ale w podobnych okolicznościach.
Pierwsza połowa należała do przeciwnika. Skra przeprowadziła jedynie jedną skuteczną akcję z kontry, która pozwoliła zdobyć kontaktowego gola przy wyniku 2:1. Przeciwnik przed przerwą, zdobył jeszcze 3 trafienie po strzale z rzutu wolnego. Piłka przeleciała przez nieszczelny mur, kompletnie dezorientując naszego goalkeepera, który w tym meczu robił co mógł, by tylko nie przegrać większą różnicą bramek.

W drugiej połowie Skra wzięła się nieco do ,,roboty"... to znaczy gry. Zdołali strzelić 4 bramki co dawało prowadzenie 3:5, jednak to co objawia się w każdym spotkaniu, tym razem też zaważyło o losach spotkania. Mianowicie, niekonsekwencja w obronie. Im bliżej końca spotkania nasi zawodnicy coraz szybciej pozbywali się piłki, krzyczeli na siebie, przez co zrobiła się niepotrzebna nerwowa atmosfera. W obronie zamiast starać się grać całym zespołem, zostawało tylko dwóch graczy. Tak też było na meczu z Biskupnicą, a w tą niedzielę sytuacja się powtórzyła. Ostatecznie skończyło się na 7:5.

Podsumowując, kibice zaczynają domagać się zwycięstwa, smuci ich to, że przed teoretycznie ostatnią kolejką, która rozegrania zostanie dnia 30.10 z Polnicą, (12.11 czeka nas jeszcze zaległy mecz z Kołdowianką) zajmujemy ostatnie miejsce w tabeli, a jeszcze nie tak dawno w wywiadach pojawiały się głosy piłkarzy, że może po tylu latach czas coś osiągnąć i powalczyć o miejsce na podium.
Warto wspomnieć, że przed nami, najtrudniejsze mecze: Polnica w 3 ostatnich meczach zdobyła 7 punktów, a Kołdowianka, która później dołączyła do ligi, rozegrała na razie 3 spotkania i 3 wygrała.
Pozytywnych aspektów należy doszukiwać się jednak w tym, że do zespołu dołączyli nowi, młodzi zawodnicy, którzy mogą wnieść odświeżającą jakość do naszego zespołu i z chęcią jeżdżą na cotygodniowe mecze. Za tydzień mecz na stadionie w Polnicy o godzinie 15:30. Zbiórka na mecz o godz. 14:30 pod sklepem GS.

Posiadanie piłki: Orzeł 65% - Skra 35%

2017-10-15, 13:30:00