VII. kolejka: Zefir Polnica - Skra

• autor: darek199537, 2016-10-30 20:09

Wynik 7:6: Bramki dla Skry:

- Przemysław Procak x2

- Remigiusz Kloskowski x2 (pierwsze trafienia w karierze)

- Paweł Serafin

- Dariusz Chmielewski

nowa-galeria-6541948.jpg nowa-galeria-6541949.jpg nowa-galeria-6541951.jpg

Zdjęcia z spotkania w galerii.
W ostatnim meczu 7. kolejki powiatowej ligi piłki nożnej nasze ,,Iskry" zmierzyły się z zajmującym 3 miejsce w tabeli Zefirem Polnica. Ostatnim razem Skra wygrała walkowerem, a było to 15 maja 2016r. Mało brakowało, a korzystny rezultat udało by się uzyskać i tym razem.

Mecz rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem. Drużyna Skry wyraźnie odstawała piłkarsko od przeciwników z Polnicy. Zefir miał plan na to spotkanie, jednym ze schematów była wymiana kilku podań i wyciągnięcie kilku naszych zawodników za piłką, by w tym czasie skrzydłowi mogli zyskać wolną przestrzeń, następnie pojawiało się prostopadłe podanie i sytuacje kończyły się groźnymi strzałami. W naszej grze charakterystyczne było, brak wyjścia na pozycje przy rozgrywaniu piłki, niedokładne krycie oraz niekonsekwentne. Jeden z zawodników pokusił się nawet o stwierdzenie, że była to nasza najsłabsza I połowa w tym sezonie.
Być może szybkie zdobycie 3 bramek, sprawiło, że rywal zwolnił grę albo zaowocowały dobre zmiany w wykonaniu Skry. Na boisku zameldowali się Remigiusz Kloskowski i Radosław Ożański. Skra jak to Skra, po swoich błędach musiała gonić wynik. Pierwszego gola zdobył Przemysław Procak. Do rozegrania rzutu wolnego podszedł Paweł Serafin i podał do ,,Pepera", który po wbiegnięciu z piłką w pole karne oddał strzał na długi słupek bramki. Gospodarze odpowiedzieli po chwili 4 trafieniem. Skra nie potrafiła celnie wznowić gry, przeciwnik przeciął podanie i trafił do siatki. Zawodnicy Skry, choć srogo przegrywali nie poddali się, a sprawy w swoje ręce wziął Remigiusz Kloskowski, który przed chwilą wszedł  na boisko, a po chwili to on po podaniu od Przemysława Procaka, pięknym strzałem głową w kierunku długiego rogu, dał swoim kolegom z drużyny oraz kibicom nadzieję na lepszy rezultat. Swoją postawą w tym spotkaniu pokazał, że nie warto się poddawać. Przypomnijmy, że od czasu kontuzji, której ten zawodnik doznał na meczu z Zefirem w rundzie wiosennej 2013 r., nie wystąpił on w żadnym meczu na tym obiekcie aż do ostatniej niedzieli. A w niedzielę zdobył dwa trafienia w kluczowych momentach spotkania. Takich ,,A Man of the match" nam trzeba !
Iskry idąc dalej za ciosem, po chwili zdobyły trzecią bramkę po akcji Dariusza Chmielewskiego. Ze złego wyniku, zrobiło się 4:3. Na nasze nieszczęście Polnica, dołożyła piąte trafienie tuż przed przerwą.

Drugą część spotkania możemy streścić pod zdaniem ,,Pokazali charakter". Mowa oczywiście o naszej Skrze. W drugiej połowie zobaczyliśmy całkiem inny obraz drużyny. Wysoki pressing, nieodpuszczanie czy pójście na przebój w celu zrobienia przewagi to był znak rozpoznawczy ,,Pszczółek" z Bińcza, jak zwykło się określać nasz zespół po strojach, które są czarno-żółte i paskowane. Wielokrotnie byliśmy świadkami jak Skra zamykała we własnej połowie drużynę z Polnicy. Brakowało w takich sytuacjach tylko celnego strzału. Jednak skrupulatne dążenie do celu zaowocowało. W 8 minucie gry drugiej połowy, z rzutu rożnego dośrodkowywał P.Procak, a świetnym strzałem głową popisał się nie kto inny jak Remigiusz Kloskowski. Wyskoczył najwyżej w powietrze i zgarnął piłkę między dwoma obrońcami, a jakby tego było mało, posłał piłkę w samo okienko. (Wynik 5:4)
Chwilę później, wywalczyliśmy znowu rzut rożny. Dorzucał Przemysław Procak. Tym razem przeciwnicy zdołali wybić piłkę, ale odbili ją wprost pod nogi czekającego na ,,16 metrze" Pawła Serafina, ten nie zastanawiając się długo posłał futbolówkę w kierunku bramki. Bramkarz był zasłonięty i nie zdołał obronić tego strzału. Zrobiło się 5:5.
Gra przeciwników polegała w tej sytuacji na grze z kontry. Dwóch szybkich skrzydłowych holowało piłkę w celu wystawienia jej na wolne pole do kolegi gdzieś w okolicach bramki naszego goalkeepera. Przez nie uwagę naszych obrońców, którzy niedokładnie pokryli przeciwnika, najpierw straciliśmy jednego gola, a potem przeciwnik okiwał obrońce, który nie dostał asekuracji od kolegi i straciliśmy 7 gola.
Morale zawodników wyraźnie spadły. Owocem tego stała się brutalna gra, pełna wyzwisk i niesportowych kopnięć, głównie ze strony Skry. W jednej z takiej sytuacji, sędzia nie mógł postąpić inaczej i ukarał naszego zawodnika drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartka. Działo się to przy wyniku 7:5.
W drużynie Skry zostało, więc 5 zawodników na około 10 minut przed końcem. Chłopaki zmienili ustawienie, na trzech zawodników, a nie dwóch w linii obronnej i jednym napastniku. Dzięki dużemu zaangażowaniu
Przemysława Procaka, który przeprowadził pojedynczą akcję zakończoną strzałem w długi róg, udało się uzyskać bramkę kontaktową na 7:6. W ostatnich sekundach meczu, mieliśmy jeszcze rzut z autu pod bramką rywali, gdzie nawet nasz bramkarz powędrował w pole karne, ale nie udało się uzyskać gola.

Posiadanie piłki: 50% Zefir - 50% Skra

autor: ~~misiek 2016-11-02 20:45:18

avatar Czekałem na opis tego meczu :) Kurczę w pięciu, strzelić Polnicy, szacun. Dobry mecz musiał być.

2017-10-15, 13:30:00
przełożony na 15.10 na 13:30