10# 16. kolejka: Kolejorz Wierzchowo - Skra

• autor: darek199537, 2017-06-26 10:34

Wynik 6:4. Bramki dla Skry:

- Przemysław Procak x2

- Remigiusz Kloskowski

- Dariusz Chmielewski

Spotkanie zaczęło się w intensywnym tempie, już w 2 minucie spotkania, Radosław Ożański wywalczył piłkę na środku boiska i podał ją na wolne pole do Przemysława Procaka. Nasz napastnik wbiegł w pole karne ,,sam na sam" z bramkarzem i idealną podcinką nad nim, umieścił piłkę w siatce. Lepszego początku kibice naszej drużyny, nie mogli sobie wymarzyć. Jednak tak jak w przypadku reprezentacji U21, przeciwnicy szybko odpowiedzieli. (0:1)
Jeden ze skrzydłowych gospodarzy przedarł się bokiem boiska i zgrał piłkę do tyłu na wolne pole przed naszym polem karnym. Jego kolega przyjął piłkę i długo się nie zastanawiając uderzył na bramkę prosto w samo okienko. (1:1)
Wynik remisowy podziałał mobilizująco na piłkarzy Skry. Po kilkukrotnej wymianie piłek na małych przestrzeniach, rywale zrobili lukę w obronie, dzięki której R. Kloskowski mógł podwyższyć wynik. Prym w drugiej bramkowej sytuacji wiódł Dariusz Chmielewski. To on rozpoczął akcję i od niego wyszło decydujące podanie do Remigiusza Kloskowskiego. (1:2)
Drugie trafienie zarysowało lekką przewagę Skry. W międzyczasie w ekipie gospodarzy jeden z zawodników nabawił się lekkiego urazu nogi, musieli dokonać niespodziewanej zmiany, co jeszcze bardziej wytrąciło ich z rytmu. Skorzystał na tym D. Chmielewski. Przeciwnicy bronili się w swoim polu karnym, jednak boiskowy ,,Diabeł" znalazł lukę w ich defensywie i strzałem po ziemi wewnętrzną częścią stopy, bez przyjęcia, posłał piłkę do bramki. (1:3)
10 minut przed przerwą, po zamieszaniu w naszym polu karnym - powstałą na skutek interwencji bramkarza Arkadiusza Kierzka, który musiał wybijać piłkę piąstką - rywale stanęli przed dogodną sytuacją zdobycia gola kontaktowego. Bramkarz nie zdążył wrócić i dobrze ustawić się na bramce, gdy napastnik Kolejorza uderzył na bramkę z ok. 20 metra. Piłka poszybowała na wprost trafiając w okienko. (3:2)
Wypracowanie dwubramkowej przewagi z naszej strony, która i tak nie trwała zbyt długo kosztowało trochę sił fizycznych i na boisku pojawili się Paweł Serafin oraz Patryk Wojanowski.
W ostatniej minucie pierwszej połowy, przeciwnicy przycisnęli i Skra pogubiła się przy wypracowaniu piłki z obrony. P. Serafin zszedł z piłką do boku, niestety nie miał komu podać, więc dokonał zwrotu i podał ją na środek obrony. Siła podania była za lekka i napastnik rywali (ten który zdobył 2 gola dla Kolejorza) ubiegł to podanie. Wybiegł na sam na sam z bramkarzem i strzelił bramkę. (3:3)

W przerwie meczu nadeszły chmury i pierwsze kilka minut drugiej połowy rozgrywaliśmy w ulewie. Być może namoczone stroje, które stały się ciężkie a może mokre obuwie wpłynęło na to, że szala zwycięstwa przesunęła się na stronę przeciwnika. Wyszliśmy tym samym składem jak w I połowie.

Skra starała się przycisnąć bardziej, a Kolejorz skupił się na szybkich kontrach. 5 minut po starcie II połowy, bramkarz gospodarzy wykopał długą piłkę, R. Ożański dał się wyprzedzić przeciwnikowi, który wykorzystał kolejne sam na sam. (4:3). W ekipie Skry nastąpiła zmiana i za wspomnianego wyżej obrońcę wszedł P. Serafin.
Po chwili skrzydłem groźną kontrę wyprowadzał zawodnik z Wierzchowa, akcja została na chwilę przerwana, ale piłka dalej utrzymała się na boisku. Kolejny zawodnik z rywali biegnący za akcją przejął ją i przebiegł jeszcze kilka kroków po czym oddał strzał na bramkę, podwyższając wynik. (5:3)
Z naszej strony nie było widać groźnych ataków, większość zostawała przerwana przed polem karnym po czym następowała kontra. Chwilę przed końcem spotkania, dwóch przeciwników wybiegło z akcją przeciwko jednemu naszemu obrońcy. Bez trudu poradzili sobie z tą sytuacją. Padł kolejny gol. (6:3)

Ostatni akcent w tym spotkaniu należał jednak do Przemysława Procaka. Przy ostatnim zrywie przeciwnicy wybili piłkę głową przed siebie, podbiegł do niej ,,Peper", przyjął i uderzył z woleja w długi róg bramki. Zdobywając tym samym, definitywnie najładniejszą bramkę spotkania.

Za tydzień czeka nas zaległy mecz z Zefirem Polnica.

Skra Bińcze   Kolejarz Wierzchowo
2017-09-24, 15:00:00