11# Sparing GTS Lipka - Skra

• autor: darek199537, 2017-08-14 06:50

Wynik meczu 4:2. Bramki dla Skry:

- Dawid Nowakowski

- Radosław Ożański

Mecz rozpoczął się o godzinie 14:00 na pięknym obiekcie w Lipce. Na spotkanie udaliśmy się w składzie 14 zawodników.

...Murowanym faworytem w tym spotkaniu był zespół z Lipki. Z swojej strony chcielibyśmy podziękować za propozycję gry.

Początek meczu, czyli 15 minut to wyrównana gra obu zespołów. Później rysowała się coraz większa przewaga gospodarzy. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 3:0. Pierwszy gol dla GTS-u padł z rzutu karnego. Mariusz Gliniecki sfaulował w polu karnym skrzydłowego z Lipki. Do karnego podszedł napastnik i uderzył w lewy róg bramki. Drugi gol wpadł chwilę potem. Piłka dośrodkowywana z jednej strony przeszła pole karne i do siatki skierował zamykający ją zawodnik rywali. Trzeci gol wpadł z ,,klepki". Nasza obrona została rozmontowana podaniami.

Cały mecz mieliśmy z upilnowaniem szybkim zawodników GTS-u. Przegrywaliśmy również główki w środku pola. Rozgrywający zaprezentowali również swoją przewagę techniczną.

W drugiej połowie przeciwnicy zwiększyli liczbę napastników do 3. Poskutkowało to zdobyciem przez nich czwartego gola. Gol padl w sytuacji podobnej jak przy golu numer 3.

Z naszej strony mogliśmy jedynie odpowiedzieć kontrami. Pierwszą dogodną sytuację miał Przemysław Procak po dwójkowej akcji z Dawidem Roczkiem. P. Procak znalazł się na sam na sam z bramkarzem. Oddał mocny strzał w poprzeczkę. Piłka odbiła i... spadła na linię bramkową. Po chwili przejął ją obrońca. Następna sytuacja warta wspomnienia to gol Dawida Nowakowskiego. Skrzydłowy ten biegł wzdłuż linii autowej boiska by dorzucić piłkę w pole karne. W polu karnym czekał już inny kolega z zespołu. D.Nowakowski zagrał jednak piłkę w światło bramki i piłka między rękoma bramkarza wpadła do siatki.

Druga nasza odpowiedź to gol Radosława Ożańskiego. Co ciekawe było to pierwsze trafienie tego zawodnika w karierze od kiedy występuje w naszym zespole, czyli od sezonu 2010/2011. Wznawialiśmy grę ze spalonego. Mariusz Gliniecki zagrał do boiskowego ,,Ożana" ten zgrał ją do Dawida Roczka i pobiegł na wolne pole. Po chwili dostał prostopadłą piłkę na dobieg. W polu karnym uderzył piłkę z lewej nogi w długi róg bramki. Piłka odbiła się jeszcze od nogi bramkarza nim wpadła do siatki.

Mecz zakończył się wynikiem 4:2. Podsumowując, wszyscy w klubie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku. Ostatni mecz zagraliśmy na dużym boisku w 2015 roku, gdyż później liga powiatowa rozpoczęła grę na orlikach. Cieszy powrót do zespołu Grzegorza Buczka oraz obecność młodych zawodników Skry: Dawida Pankau, Dawida Misztala, Marcina Jurek i Patryka Wojanowskiego.

4. Kolejarz Wierzchowo 12 bz
5. LZS Dobojewo 7 bz