16# III. kolejka: Skra - Kolejarz:

• autor: darek199537, 2017-09-26 21:00

Wynik 8:2. Bramki dla Skry:

- Przemysław Procka x5

- Rafał Kwiecień x2

- Dawid Nowakowski

Można powiedzieć, że plan na ten mecz został wykonany w 100%. Z trudnego terenu jakim było boisko miejscowego Kolejorza,  wywieliśmy 3 punkty. W świetnej dyspozycji był nasz napastnik Przemysław Procak, który tylko w I połowie spotkania strzelił 4 bramki. Jednak tak na prawdę nie byłoby tego zwycięstwa gdyby nie nasz bramkarz Dariusz Kowalski, ale o tym za chwilę. Podczas pierwszych minut spotkania można było zauważyć równą wymianę ciosów przez oba zespoły, a im bliżej gwizdka kończącego spotkanie przewaga odznaczała się po naszej stronie. A wszystko działo się tak...

Mobilizacja na to spotkanie zadziałała rewelacyjnie. Kadra na mecz wyniosła 11 zawodników co daje satysfakcjonujący wynik, a przypomnijmy, że od sezonu 2016/2017 Liga Powiatowa rozgrywa swoje mecze na Orlikach. Praktycznie każdy zawodnik na boisku miał swojego własnego zmiennika. Być może szeroka kadra spowodowała, że szala zwycięstwa przechyliładnie się na naszą stronę.

Skra zdecydowała się w tym spotkaniu na wciąganiu przeciwnika w swoje pole karne na tyle ile się dało by potem z łatwością wyprowadzić szybką kontrę. Pierwszy gol wpadł po akcji Krzysztofa Stuburskiego, który wybiegł po linii na wolne pole, tym samym ściągnął do siebie dwóch zawodników czym stworzył miejsce dla ,,Pepera" w polu karnym. Zagrał do niego z pierwszej piłki, a Przemysław wpakował piłkę po ziemi do bramki.

Chwilę potem Peper dostał prostopadłą piłkę,  wywalczył pozycję sam na sam z obrońcą i wpakował piłkę do siatki obok bezsilnego bramkarza. Dało to nam dwu bramkowe prowadzenie.

Gospodarze wiedzieli, że nie mogą teraz odpuścić i atakowali. Stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, ale na posterunku obecny był nasz goalkeeper Darek. Co niektórzy kibice mogli podejrzewać, że po krótkiej nieobecności jaka miała miejsce w zeszłym tygodniu lepiej postawić na innego bramkarza. Ale swoją postawą, boiskowy Kowal zamknął usta wszystkim hejterom. Obronił multum sytuacji sam na sam, w dodatku był bezbłędny na przedpolu oraz brał udział w konstruowaniu akcji. Można postawić pytanie retoryczne: Czego chcieć więcej? Zawodnik ten na pewno zasługuje na uwagę przy wyborze zawodnika meczu.

W 22 minucie spotkania, Przemysław Procak dostał odbijającą się piłkę na dobieg. Zdecydował się ruszyć do niej i uderzyć z pierwszej piłki. Uderzenie prawą nogą z powietrza na długi róg bramki poskutkowało trafieniem od słupka.

Można powiedzieć, że prowadzenie 3:0 przez Skrę to niespotykane zjawisko, wręcz coś spektakularnego. Jednak to wciąż było mało. Klasycy futbolu mówią, że grasz na tyle na ile przeciwnik pozwala, no i tuż przed przerwą przeciwnik pozwolił strzelić sobie kolejnego gola. Strzelcem nie kto inny jak Peper, a sytuacja bramkowa podobna do tej, jak przy pierwszym golu.

W drugiej połowie na boisko weszli młodzi zawodnicy. Był to taki ukłon starszyzny zespołu w stronę młodzieży. Z perspektywy trybun można powiedzieć, że owocne wykorzystali swoją szansę. I nie zmieni też tego fakt, że w tym czasie przeciwnik zdobył pierwszego gola strzelając z dystansu w krótki róg bramki. Było 4:1.

Po jakimś czasie doszło do zmian w naszym zespole i sytuacja wróciła do ,,normy" jaką znaliśmy z pierwszej odsłony spotkania. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się: Dawid Nowakowski, który wpakował bramkę ze skrzydła przy zamykaniu jednej z akcji i Przemysław Procak oraz dwa razy Rafał Kwiecień, który pierwszego gola zdobył po podaniu z rzutu wolnego od Remigiusza Kloskowskiego, a drugą po samodzielnej akcji.

Przeciwnicy zdobyli swojego drugiego gola w ostatniej minucie spotkania. Obrońcy Skry wybijając piłkę z pola karnego nabili gracza rywali, natychmiast do piłki dopadł skrzydłowy z Wierzowa i strzałem z pierwszej piłki pokonał naszego bramkarza.

Za tydzień czeka nas mecz z Pionierem Biskupnica o godz. 15:00 w Wierzchowie na Orliku.

Posiadanie piłki: Skra 63% - 37% Wierzchowo

Żółte kartki: Kolejarz 1x

autor: ~kjhgfdrty 2017-09-27 19:34:21

avatar Oj bedzie się działo =D

2017-10-15, 13:30:00
przełożony na 15.10 na 13:30

Krzemień Krzemieniewo 13:5 Kolejarz Wierzchowo
Skra Bińcze 3:0 LZS Kołdowo
Pionier Biskupnica 9:0 Zefir Polnica
W dniu 22.02.2018 (czwartek) w godzinach 10:45-11:15 zostaną wykonane prace konserwacyjne na serwerach Futbolowo.pl. W tym czasie dostęp do stron może być utrudniony. Przepraszamy za niedogodności.