Wyszukiwarka

Aktualności

50-lecie powstania LZS Skra Bińcze 1968-2018

• autor: darek199537, 2018-08-26 14:47

50 lat minęło, z tej okazji zawodnicy Skry wpadli na pomysł zorganizowania turnieju o Puchar Prezesa LZS Skra Bińcze. W szranki stanęły 4 zespoły, a po wyczerpujących zawodach można było zregenerować siły podczas wspólnego grillowania. Więcej w rozwinięciu newsa. Zdjęcia w galerii.

Piłka nożna przeżywała prawdziwe święto w sobotę w Bińczu. Spragnieni futbolowych rywalizacji kibicie, tłumnie nadciągnęli do parku w Bińczu, by przy pięknej pogodzie dopingować członków swoich rodzin czy zawodników ulubionej drużyny. Zespoły, które wystąpiły w turnieju to nie kto inny jak grupy ludzi, którzy gdzieś tam zawsze związani byli ze Skrą. Drużyna młodzieży, czyli najmłodszych jak na razie członków stowarzyszenia LZS Skra Bińcze, druzyna ,,Gębarzewo", czyli znajomi znanych nam z występów w Bińczowskich barwach Adriana i Dawida Roczków oraz Szczepana i Dawida Dajda czy Adama Kopczyk. Pod tajemniczą nazwą ,,Niezniszczalni" ukryli się najstarsi obecnie grający zawodnicy Skry. Specjalnie na okazję tego turnieju, bramkarz Jacek Marczak wrócił na boisko jak sam mówił: ,,trochę się poruszać". Jakież było zdziwienie wszystkich, gdy swoją świetną dyspozycją w bramce, niezawodnemu refleksowi pomógł swojej drużynie zająć drugie miejsce! Nikt się tego nie spodziewał. Ostatnie mecze tego zawodnika w barwach Skry przypadły na sezon 2010/2011. Czwarta drużyna, która wystąpiła w turnieju to drużyna złożona z zawodników jednocześnie będących członkami zarządu stowarzyszenia. W większości również, z zawodników mających najwięcej występów w ostatnich sezonach, czyli stanowiących trzon drużyny.
Zawody sędziował, bezbłędny Roman Procak. Mecze rozgrywane były po 10 minut połowa. W trakcie turnieju dla dzieci obecnych na trybunach była wystawiona oranżada do picia. Nad zapleczem dźwiękowym czuwał Marek Zenel, jednocześnie speaker zawodów, co było dodatkowym urozmaiceniem.

Kloskowski Remigiusz

Nastąpiło małe przesunięcie w czasie i o 10:15 miała miejsce odprawa drużyn i losowanie numerów.
10:20 – 10:40 mecz nr 1: [1-2] (Młodzi vs Gębarzewo): Wynik 0:3. Strzelcy bramek Roczek Dawid; Adam Kopczyk x2. Drużyna przyjezdna narzuciła wysoko poprzeczkę i już w pierwszym meczu pewnie zdobyła 3 punkty, plasując się na czele tabeli.
10:45 – 11:05 mecz nr 2: [3-4] (Niezniszczalni vs Skra): Wynik 0:0. Dwie, jak się później okazało najsilniejsze drużyny, podzieliły się punktami. Jednak patrząc na przebieg spotkania więcej sytuacji miała ekipa ,,Skra". To już w tym meczu Jacek Marczak przypomniał wszystkim dlaczego był ,,numerem 1" w bramce na przestrzeni poprzedniej dekady.
11:10 - 11:30 mecz nr 3: [1-3] (Młodzi vs Niezniszczalni): Wynik 0:1. Bramki Dawid Nowakowski. Mimo przegranej w pierwszym meczu, młodzież była w stanie zmobilizować się na tyle, by do samego końca Niezniszczalni musieli bronić wyniku.
11:35 – 11:55 mecz nr 4: [2-4] (Gębarzewo vs Skra): Wynik 1:2. Bramki: Dawid Roczek ; Dariusz Kowalski, Radosław Ożański. Gęsta atmosfera wokół tego meczu, ciche szepty wśród kibiców, raz faworyzujące pierwszy zespół, a wśród innych osób, ten drugi, zwiastowały, że będzie to najlepsze widowisko sobotniego dnia. Obydwa zespoły zaczęły spokojnie, bliskie krycie nie pozwalało na zdobycie pola, można rzec: bardzo zachowawcza gra, do czasu... Sprawy w swoje ręce wziął Dariusz Kowalski, który otrzymał podanie po wznowieniu gry z rogu i uderzył na bramkę rywali, bramkarz z Gębarzewa, wyszedł za daleko, dodatkowo widok piłki przesłoniło oślepiające światło i finalnie D. Kowalskiemu udało się przelobować bramkarza przyjezdnych. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1. W drugiej połowie drużyna z Gębarzewa zamknęła Skrę na jej własnej połowie. Skra odpowiadała tylko długimi podaniami i liczyła na kontratak. Tak też się stało. Adam Kopczyk stracił piłkę na linii środkowej boiska i osamotniony Szczepan Dajda w obronie nie był w stanie przeszkodzić nacierającym Przemysławowi Procakowi i Radosławowi Ożańskiemu. Ten pierwszy, podbiegł z piłką ile się dało i wypuścił na wolne pole, na sam na sam tego drugiego. R. Ożański widział wychodzącego bramkarza i uderzył z pierwszej piłki po krótkim rogu. Było 0:2. Zostało kilka minut do końca meczu. Zawodnicy Adriana Roczka, nie poddali się i po chwili było 1:2. Dawid Roczek okiwał dwóch zawodników Skry, zbiegł do boku pola karnego i strzelił po długim rogu, trafiając do siatki. Po wznowieniu gry sędzia Roman Procak zakończył spotkanie.
12:00 – 12:20 mecz nr 5: [1-4] (Młodzi vs Skra): Wynik 0:5. Bramki: Styburski Krzysztof, Kępczyński Dariusz x2; Procak Przemysław x2. Skra liczyła na zdobycie jak największej ilości bramek by zapewnić sobie ewentualną przewagę w przypadku wygranej Niezniszczalnych w następnym meczu.
12:25 – 12:45 mecz nr 6: [2-3] (Gębarzewo vs Niezniszczalni): Wynik 3:4. Bramki: Adam Kopczyk x3; Serafin Paweł x2, Chmielewski Dariusz, Zaremba Bartosz. Zdecydowanie najciekawszy mecz turnieju. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:3. Gębarzewo prowadziło 2:0 już po pięciu minutach spotkania. Pierwszego gola, tak jak i te pozostałe, zdobył Adam Kopczyk po dwójkowej akcji z Dawidem Roczkiem. Bramkarz Jacek Marczak wykazał się refleksem, odbił dwa strzały, ale za trzecim razem, jak to mówią: do trzech razy sztuka, musiał skapitulować. Po chwili sytuacja się powtórzyła i Gębarzewo miało bezpieczny wynik 2:0. Być może trochę odpuściło albo to Niezniszczalni przycisnęli, bo gol na 2:1 był bramką samobójczą w wykonaniu jednego z obrońców, a przypisaną na konto Pawła Serafina, kapitana ;). Bramka kontaktowa podbudowała morale na tyle, że Niezniszczalni niczym uskrzydleni zaczęli zdobywać pole i oddawać coraz więcej strzałów. Zdobyli gola na 2:2. Mecz się totalnie otworzył. Akcja w tą, po chwili akcja w drugą stronę. Gębarzewo zdobyło gola na 3:2, Niezniszczalni odpowiedzieli na 3:3.
Decydującego gola na 3:4 zdobył Bartosz Zaremba. We dwóch z Dawidem Nowakowskim przycisnęli obrońcę mającego piłkę, ale to Bartosz wybiegł z nią na sam na sam, dając swojej drużynie upragnione II miejsce!

Po ostatnim spotkaniu około godziny 12:50 wszyscy uczestnicy turnieju stanęli do pamiątkowego zdjęcia.
O 13:00 miało miejsce wręczenie pucharów i zakończenie turnieju. Wręczali członkowie zarządu: Prezes Aleksander Chodorski, wiceprezes Przemysław Procak, sekretarz Dariusz Kowalski, skarbnik Krzysztof Styburski, członek zarządu Remigiusz Kloskowski. Następnie wszyscy udali się na tereny wokół grill przy świetlicy wiejskiej, aby miło spędzić czas. W tym miejscu należą się podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich w Bińczu za sprawowanie pieczy nad sprawami żywnościowymi, przygotowanie sałatek, przetworów mięsnych.

Królem strzelców turnieju został Adam Kopczyk (5 trafień).