#34 VII. kolejka: Złomiarze Kiełpin - Skra

• autor: darek199537, 2019-11-02 11:51

Wynik 5:4. Opis meczu w rozwinięciu. Bramki dla Skry:

- Styburski Krzysztof

- Kępczyński Dariusz

- Borysewicz Mateusz

- Serafin Paweł

Galeria zdjęć

vii-kolejka-31-10-19r-5-4-zlomiarze-kielpin-skra-6829151.jpg vii-kolejka-31-10-19r-5-4-zlomiarze-kielpin-skra-6829152.jpg vii-kolejka-31-10-19r-5-4-zlomiarze-kielpin-skra-6829153.jpg

Po zeszłotygodniowej porażce w szeregach Skry zapanowały bojowe nastroje. Mecz ze Złomiarzem miał być szansą na rehabilitację. Tak też się stało.
Skra wyszła świetnie przygotowana na to spotkanie, z planem. Wydawać się mogło, że przeciwnicy są wręcz zaskoczeni takim przygotowaniem z naszej strony. Pierwszego parę minut to mierzenie sił, walka o piłkę w środku pola, a potem widoczna gołym okiem przewaga Skry. Pierwszego gola zdobył Krzysztof Styburski po samodzielnej akcji i strzale w długi róg bramki. Po chwili swoje trafienie z połowy boiska dołożył Dariusz Kępczyński, który przelobował bramkarza. W pierwszej połowie na listę strzelców zdążył wpisać się Mateusz Borysewicz, który uderzył wolejem piłkę w powietrzu i celnym strzałem w długi róg umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie przeciwnicy podeszli mocniejszym pressingiem. Otworzyli się, co wykorzystał Paweł Serafin. Wbiegł z piłką między dwóch obrońców i sprytnym strzałem z czubka palców ubiegł bramkarza przed jego interwencją.
Później przeciwnicy zaczęli odrabiać straty. Nieumiejętne zmiany taktyczne z naszej strony tylko im pomogły. Mimo usilnych starań i ciągłego motywowania przez naszego kapitana Remigiusza Kloskowskiego, bardzo szybko roztrwoniliśmy przewagę. Pierwszy gol padł po pojedynczej akcji i strzale w okienko, trzy kolejne z rzutów wolnych i piąty gol po składnej akcji, z wieloma podaniami zakończonej obroną pierwszego uderzenia przez naszego bramkarza Arkadiusza Kierzk, ale bezsilnego przy dobitce.

Mecz był cenną lekcją dla każdej z drużyn. Mogliśmy wyciągnąć wnioski, a również kibice znaleźli coś dla siebie, bo mecz mógł się podobać. Zwłaszcza tak bogaty w wymianę ,,ciosów". Najmłodsi na trybunach mogli zaobserwować, że pomimo przeciwności, zawsze warto walczyć do samego końca!

To był nasz ostatni mecz w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020. Przymierzamy się do rozgrywek halowych.

Posiadanie piłki: Skra 55% - Złomiarze 45%