#5 Wyniki głosowania na jedenastkę dekady 2010-2020!

• autor: admin, 2020-08-18 12:00

Mamy wyniki głosowania na jedenastkę dekady drużyny Skra Bińcze w latach 2010-2020! Słyszeliśmy, że kilka osób czekało z niecierpliwością na wyniki, tak samo jak my, nie mogąc doczekać się końca głosowania.

Więcej w rozwinięciu newsa.

W ankiecie, która trwała miesiąc oddano 29 głosów, jeden głos wpłynął po wyznaczonym czasie, więc został odrzucony. By znaleźć się wśród kandydatów, każdy z zawodników musiał rozegrać minimum 10 spotkań w barwach naszego zespołu w ciągu 10 lat. Biorąc pod uwagę, że wystarczyło rozegrać kilka minut podczas dziesięciu meczów w ciągu dziesięciu lat - nie był to wygórowany limit. ​Wybrana jedenastka dekady została załączona w formie zdjęcia do tego posta. Przy każdym nazwisku z lewej strony jest liczba spotkań, które według naszych szacunków rozegrał dany zawodników w latach 2010-2020, a po prawej stronie procent głosów, jakie otrzymał od głosujących w ostatnim głosowaniu.

W przypadku pozycji środkowy pomocnik 1 i 2, odrzuciliśmy 2 ankiety, w których na tych dwóch pozycjach zagłosowano na tego samego  zawodnika. Wspominaliśmy w ankiecie, aby tego nie robić i lepiej zagłosować na kogoś innego. Policzenie tych podwójnych głosów mocno zmieniało by wyniki.  W naszej ankiecie nie zdecydowaliśmy się również rozbijać środka pola na lewy środek i prawy środek jako dwóch oddzielnych pozycji i wybierać z mniejszej liczby kandydatów, np. czterech na lewym środku i czterech na prawym środku, gdyż ciężko byłoby dobrać tak graczy, aby każdy z każdym miał równe szanse. W przypadku środka pola policzyliśmy głosy każdemu spośród 8 zawodników i suma głosów z tych dwóch pytań została przeliczona na procenty. Te dwa pytania uzyskały 52 ważne głosy. Poniżej jak wygląda sytuacja na pozycjach środkowy pomocnik 1 i 2 w naszych obliczeniach:
Ożański Dawid (16 głosów, co stanowi 30,77%)
Buczek Grzegorz (12 głosów; 23,07%)
Zaremba Bartosz (7 głosów; 13,46%)
Szapiel Paweł (6 głosów; 11,54%)
Chmielewski Dariusz (5 głosów; 9,62%)
Procak Marcin (4 głosy; 7,69%)
Chmarzyński Szymon (2 głosy; 3,85%)
gracze z największa liczbą głosów zostali wybrani do pierwszego składu.

Sytuacja powtórzyła się przy wyborze napastników. Wykluczyliśmy 3 odpowiedzi z powtarzającymi się zawodnikami na tych dwóch pozycjach, potem każdemu z zawodników policzone zostały głosy z obydwu pytań, co dało liczbę 50 głosów ważnych, a następnie obliczyliśmy jaki stanowi to procent uzyskanych głosów. Gracze z największą liczbą głosów zostali wybrani do pierwszego składu.
Przemysław Procak (18 głosów, 36%)
Skrypeć Andrzej (12 głosów, 24%)
Zieliński Krzysztof (10 głosów, 20%)
Pankau Dawid (6 głosów, 12%)
Kwiecień Rafał (3 głosy, 6%)
Adamkiewicz Dariusz (1 głos, 1%)

Największych problemów dostarczyła nam pozycja prawego pomocnika. Obydwaj zawodnicy Krzysztof Styburski oraz Mariusz Gliniecki uzyskali taką samą liczbę głosów. Przy wyborze do jedenastki dekady zdecydowano, więc, że niech zadecyduje liczba rozegranych spotkań w barwach naszego zespołu. Krzysztof ma ich więcej.

Jako, że ważnych ogniwem w każdej drużynie są solidni rezerwowi, na ławce rezerwowych dekady Skry znalazło się pięciu zawodników, którzy nie załapali się do podstawowego składu, ale uzyskali największą spośród wszystkich pozycji razem wziętych, liczbę głosów.  Liczba głosów zadecydowała o wyborze na nią. Procent przy nazwiskach rezerwowych pokazuje tylko jaki udział głosów zdobyli na swoich pozycjach, konkurując z innymi zawodnikami ze swojej pozycji.

Podsumowując, my, administratorzy strony mamy nadzieję, że takie głosowanie było interesującą formą rozrywki dla wszystkich sympatyków naszego zespołu. Jednocześnie fajnym zwieńczeniem dziesięcioletniego okresu, w którym funkcjonuje nasza strona www.skra.futbolowo.pl na której dostępne są fragmenty naszej historii, statystyki graczy z dziesięciu sezonów, archiwalne zdjęcia, opisy i relacje ze spotkań z ostatnich lat, bieżące informacje i wiele innych. Dla wszystkich zawodników, którzy nie zdołali załapać się do ,,jedenastki” dekady chcemy przekazać słowa otuchy, żeby pamiętali, że była to tylko forma zabawy, wiele wyników zależało od głosów internatów, być może pewnej popularności wśród kibiców, a przede wszystkim – że, wciąż jest szansa załapać się do kolejnej ,,jedenastki” przypadającej na lata 2020-2030 :)

Post ukazał się również na naszym profilu na facebooku: https://www.facebook.com/Skra-Bi%C5%84cze-119413572791445/

Skra Bińcze 4:5 Złomiarze Kiełpin
2019-10-31, 18:00:00