#6 Nowy stadion gotowy!

• autor: darek199537, 2020-08-21 10:00

Boisko gotowe!

Pojedyncze elementy pewnie będą się jeszcze zmieniać, pojawiać, ale z radością chcieliśmy oznajmić, że długo wyczekiwane boisko w końcu jest. Z powodu pandemii koronawirusa ewentualny mecz otwarcia stoi pod znakiem zapytania, ale wierzymy, że okazja jeszcze się pojawi.

Więcej w rozwinięciu newsa.

Galeria zdjęć

budowa-nowego-stadionu-2015-2020-6844281.jpg budowa-nowego-stadionu-2015-2020-6844282.jpg budowa-nowego-stadionu-2015-2020-6844283.jpg

Plany zrobienia boiska w tym miejscu, w którym obecnie powstało pojawiały się w naszych głowach już około 2005 roku, główną zaletą była bliskość tego terenu do centrum wioski, niż starszy obiekt, oddalony od ostatnich zabudowań w linii prostej o około 400 metrów.
Stare boisko w lipcu 2014 roku zostało poryte przez dziki. Mogliście przeczytać o tym w Tygodniku Człuchowskim nr 34/173 w artykule zatytułowanym ,,Boisko w Bińczu jest do niczego". Od tego momentu wszystkie mecze i sparingi rozgrywaliśmy na wyjazdach. W 2015 samorząd gminny pozyskał teren obok parku pod boisko od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i od tego roku zaczęły się prace nad nowym obiektem. Boisko powstawało 5 lat, głównie przez nieodpłatną pracę w czynie społecznym wykonaną przez mieszkańców Bińcza i gminy. Boisko ma wymiary 105x68 metrów zgodnie z wytycznymi FIFA.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy pomagali przy tym przedsięwzięciu - powstawaniu nowego boiska: Urzędowi Miasta i Gminy Czarne; Sołectwu Bińcze; Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju wsi Bińcze, Biernatka i Raciniewo; Ochotniczej Straży Pożarnej w Bińczu; Sołtysowi wsi Bińcze panu Józefowi Czępińskiemu; Radnemu miejscowości Bińcze panu Bartoszowi Badzińskiemu; panu Zbigniewowi Strzelczakowi; Prezesowi Stowarzyszenia LZS Skra Bińcze panu Aleksandrowi Chodorskiemu. Podziękowania kierujemy również mieszkańcom, członkom i sympatykom Skry nie wymienionym z nazwiska, a którzy również poświęcali swój wolny czas na pracę na tym terenie, m.in.: podczas zbierania kamieni, grodzeniu terenu, betonowaniu bramek.

Na sam koniec zapraszamy wszystkich do galerii, gdzie możecie obejrzeć zdjęcia z etapów powstawania stadionu, a także zachęcamy do aktywności sportowej na naszym nowym boisku.

Skra Bińcze 4:5 Złomiarze Kiełpin
2019-10-31, 18:00:00